Twitter CEO'su Trump'a Gelen Yasak ve Bitcoin Hakkında Açıklama Yaptı!

Abone Ol
Twitter CEO'su Trump'a Gelen Yasak ve Bitcoin Hakkında Açıklama Yaptı!
Serkan Aydın
 • 14 Ocak 2021
 • Yazar:

   Twitter CEO'su Jack Dorsey, şirketin geçen hafta ABD Başkanı Donald Trump'ı platformdan neden yasakladığını açıklayan 13 tweetlik bir ileti dizisinde Bitcoin ve merkeziyetsizlik tutkusunu dile getirdi. Dorsey, bunun "Twitter için doğru karar” olduğunu iddia etmesine rağmen, aynı zamanda tehlikeli bir emsal teşkil ettiğini kabul etti.

  Trump, destekçileri Kongre binasına saldırmaya teşvik ettiği için 7 Ocak'ta Twitter, Facebook, Instagram, YouTube ve diğer sosyal medya platformlarından yasaklandı. Olay, beş kişinin ölümüyle sonuçlandı. Sosyal ağlar, Trump'ın fanatik taraftarlarını "şiddeti ve olayları daha fazla çığırından çıkarmak”  için kullanacağına dair endişelerini belirtti.

  Dorsey, bugün attığı tweetlerde daha derinlemesine bir açıklama yaparak, kararın hafife alınmadığını ve bunun "gerçek ve önemli sonuçları” olacağını kabul ediyor. Bu karar, bir şirket tarafından verilmiş olsa da, "hükümetin erişimi kaldırmasına” çok benzediğini söyledi.

  Bitcoin'in Merkeziyetsizlik Modeli İyi Bir Örnek

  Dorsey, Twitter'ın bu kararının, “özgür ve açık bir küresel interneti yok etmesini” istemediğini açıkladı ve Bitcoin'in ''merkeziyetsizlik modelinin” gelecekte interneti kontrol ve denetleme konusunda daha iyi bir yol ve örnek olduğunu öne sürdü.

  Bitcoin, "İnternetin ne olmak istediğini ve zamanla daha fazlası olacağını” gösteriyor diyen Dorsey şunları ekledi:

  "Bitcoin'e bu kadar tutkunun olmasının nedeni büyük ölçüde gösterdiği modelden kaynaklanıyor: herhangi bir kişi veya kuruluş tarafından kontrol edilmeyen veya etkilenmeyen temel bir internet teknolojisi.”

  CEO ayrıca takipçilerine, "sosyal medya için açık ve merkezi olmayan bir standart etrafında bir girişime fon sağladınını belirterek, Twitter'ın merkezi olmayan bir geleceğe doğru aktif bir şekilde ilerlemeye çalıştığını hatırlattı.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Twitter ceo ile ilgili her şey

  Twitter CEO'su Trump'a Gelen Yasak ve Bitcoin Hakkında Açıklama Yaptı!

  Twitter CEO'su Trump'a Gelen Yasak ve Bitcoin Hakkında Açıklama Yaptı!

   Twitter CEO'su Jack Dorsey, şirketin geçen hafta ABD Başkanı Donald Trump'ı platformdan neden yasakladığını açıklayan 13 tweetlik bir ileti dizisinde Bitcoin ve merkeziyetsizlik tutku...

  • 14 Ocak 2021
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.