Thomas Lee: Bitcoin çok kısa bir süre içinde Tüm zamanların rekorunu kıracak!

Thomas Lee: Bitcoin çok kısa bir süre içinde Tüm zamanların rekorunu kıracak!

  • Haziran 19 ,2019

CNBC’nin  Futures Now programına konuşan Fundstrat kurucu ortağı ve araştırma başkanı Thomas Lee, bitcoin momentumuna bakıldığında, kripto varlığının çok kısa bir süre içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağını söyledi ve ekledi;

''Bir boğa piyasasının içindeyiz ve insanlar bu konuda oldukça sessiz. Bence bitcoin tüm zamanların en iyisine kolayca ulaşabilir”dedi.

Lee'ye göre şu anda Bitcoin’in önündeki en büyük engel 10 bin dolar barajı, bunun aşışması Bitcoin için uçuş moduda geçilmesi demek.

“Bitcoin’in geçmişte yaşadığı FOMO geçmişine göz attık ve bunun hemen hemen 10 bin dolar seviyelerine denk geldiğini gördük. Bitcoin ne zaman bu FOMO barajlarını geçse yüzde 200 ile yüzde 400 arasında değişen bir yükseliş göstermekte''

Kripto pazarı etrafındaki genel düşünce, geçtiğimiz hafta, Facebook'un yönettiği Libra derneği tarafından geliştirilen bir kripto aracı olan Libranın beyaz bülteninin yayınlanması nedeniyle gözle görülür şekilde düzeldi. 

Facebook, libra'yıdestekleyen bir kripto cüzdanı olan Calibra'yı 2020 yılına kadar Facebook Messenger ve WhatsApp'a entegre etmeyi planlıyor. Analistler, libra'nın önümüzdeki yıllarda dijital varlıkların yaygın olarak benimsenmesini teşvik etmesini bekliyorlar. 

Kripto sektöründe, yönetiminde 2 milyar dolarlık varlığa sahip bir yatırım şirketi olan Grayscale gibi firmaları işleten, kripto sektöründe lider bir girişim sermayesi şirketi olan Digital Currency Group'un CEO'su Barry Silbert, Libra'nın kripto varlıklarının tek büyük katalisti olabileceğini söyledi.