Tether'den manipülasyon iddialarına cevap

Tether'den manipülasyon iddialarına cevap
  • 08 Kasım 2019

Tether manipülasyon yaptığını iddia eden makaleye cevap verdi...

Tether, bitcoin manipülasyonu hakkındaki akademik makaleyi 'kusurlu' ve 'utanç verici' olarak adlandırıp cevap veriyor. 

Tether, bu haftanın başlarında, Bitfinex'te tek bir piyasa balinası olduğunu iddia eden iki ABD'li akademisyen tarafından 2017'de yeniden basılan güncel bir makaleye resmi bir yanıt verdi.

Tether, güncellenmiş makalenin yazarlarını "önceki makalelerinin zayıflamış ancak eşit derecede kusurlu bir versiyonunun kağıda dökülmüş sulandırılmış ve utanç verici bir geri dönüşü” olarak niteledi.

Yazarların ulaştığı iddia edilen sonuçlar, tam bir veri setinin yokluğundan muzdarip olan bir veri üzerine kurulu.

Birçok eksiklikten birinin bir örneği olarak, yazarlar işlemlerin çok önemli zamanlamaları konusunda kesin verileri olmadığını açıkça kabul etmektedir. Farklı borsalardaki sermaye akışını, "Tether, bilgi eksikliğinin, akademisyenlerin iddia edilen manipülasyona yol açan olayların sırasını tam olarak oluşturamayacağı anlamına geldiğini savunuyor.

Tether ayrıca, kendisinin ve bağlı kuruluşlarının "kripto-para birimi piyasası veya token fiyatlandırmasını manipüle etmek için hiçbir zaman Tether jetonlarını veya ihraçlarını kullanmadıklarını" ve "tüm Tether tokenlerinin rezervler tarafından tamamen desteklendiğini ve piyasa talebine uygun olarak verildiğini " iddia ediyor. 

Tether, USDT token ihracının büyümesinin "bir manipülasyon ürünü değil; Tether’in kripto para birimi ekosistemindeki etkinliği, kabulü ve yaygın faydasının bir sonucu olduğunu" belirterek yanıtını tamamlıyor.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
  • Paylaş
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.