Tanınmış Finans Yazarı: Tüm ulusal para birimleri Bitcoin'e endekslenecek

Abone Ol
Tanınmış Finans Yazarı: Tüm ulusal para birimleri Bitcoin'e endekslenecek
Serkan Aydın
 • 29 Eylül 2020
 • Yazar:

  Bitcoin var olduğu kısa sürede pek çok aksaklıkla karşı karşıya kaldı. Çin ve Rusya gibi ülkeler, kripto para biriminin kullanımını yasaklayan katı yasalar koydu. Sanki bu yetmezmiş gibi, tanınmış ekonomistler ve şirketler Bitcoin'i ve onun gelecekte gelişme yeteneğini eleştiriyorlar. Dahası, dünyadaki çoğu yatırımcı hala sanal bir para birimine yatırım yapmaktan çekiniyor, bu nedenle BTC'nin kitlesel olarak benimsenmesi hala bir hayal.

  Yine de tanınmış bir finans yazarı, hala fiat para birimlerinin gelecekte kripto ile sabitlenmesini bekliyor.

  Jeff Booth: Ulusal Para Birimleri Bitcoin'e Bağlanacak

  Cambridge House International ile bir röportajda konuşan'The Price of Tomorrow'un yazarı ve e-ticaret şirketi BuildDirect'in CEO'su Jeff Booth, hükümetlerin başlattığı sorumsuz para baskısının sadece artan borç zorluğunu daha da kötüleştirdiğini belirtti. Aksine, teknoloji fiyatları düşürüyor ve verimliliği artırıyor. Şu anda deflasyonist teknoloji ile merkez bankalarının para politikalarından kaynaklanan enflasyonist güçler arasında bir rekabet söz konusu.

  Booth, teknolojinin nihayetinde para basmaya karşı kazanacağını düşünüyor. Sonuç olarak, güç durumdaki ulusal fiat para birimleri daha sonra Bitcoin'e sabitlenecek.

  "Dolayısıyla hükümet," Nakit paranızı değersiz hale getireceğiz "diyor. Neden nüfusun arttığını düşünüyorsunuz? Para birimlerini yok eden hükümetlerin politikalarından değer korumasının peşindeler. Birkaç farklı şekilde olabilir, ancak oyunun sonunda para birimlerinin bitcoin'e sabitleneceğini düşünüyorum."

  "Bitcoin Bir Cankurtarandır"

  Servet koruma, binlerce yıldır altının rolü olarak görülmüştür. Yatırımcılar normalde belirsizlik zamanlarında değerli metale akın eder, çünkü bu eski finansal sistemle ilişkilendirilmez.

   Ancak Booth, Bitcoin'in çok daha iyi bir seçenek olduğuna inanıyor. II.Dünya Savaşı sırasında insanların bir miktar malla kaçmaya çalışırken kıyafetlerine nasıl altın diktiklerini, ancak giysilerindeki altının onları aşağıya çekerek boğduğunu açıkladı.

  Altınla karşılaştırıldığında, yatırımcıların yalnızca birkaç kelimeyi hatırlamaları gerektiğinden ve kripto para birimi ile dünyanın herhangi bir yerine hareket edebildiklerinden, bitcoin değer depolamanın daha etkili bir yoludur. "Dolayısıyla, güvenlik nedenleriyle bitcoin'in tek başına taşınabilirliği çok önemli hale geliyor. Booth: 'Bu bir cankurtaran salıdır' dedi

  Bitcoin'in Dünyanın Rezerv Para Birimi Olması "Büyük Olasılık"

  Tanınmış finans yazarı, dünyanın rezerv varlığı haline gelmek üzere yükselen bitcoin'in hakkında da konuştu. Şu anda tarih altını tercih ediyor, ancak gelecek daha çok Bitcoin tarafında olacak. Booth, bununla, bitcoin'in dünyanın rezerv para birimi statüsüne ulaşma olasılığının yüksek olduğu anlamına geliyor.

  "Tarih altının tarafında, ancak bitcoin'in nasıl tasarlandığını görürseniz ve bence büyük olasılıkla bitcoin'in rezerv para birimi haline geleceğini düşünürseniz gelecek teknoloji boyunca çok hızlı ilerliyor.”

  Rezerv para birimi olmaktan hala uzak olsa da, bitcoin halihazırda MicroStrategy gibi halka açık işlem gören milyar dolarlık şirketlerin birincil rezerv varlığı olarak hizmet ediyor.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Jeff booth ile ilgili her şey

  Tanınmış Finans Yazarı: Tüm ulusal para birimleri Bitcoin'e endekslenecek

  Tanınmış Finans Yazarı: Tüm ulusal para birimleri Bitcoin'e endekslenecek

  Bitcoin var olduğu kısa sürede pek çok aksaklıkla karşı karşıya kaldı. Çin ve Rusya gibi ülkeler, kripto para biriminin kullanımını yasaklayan katı yasalar koydu. Sanki bu yetmezmiş g...

  • 29 Eylül 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.