SEC, 2019’da 4.3 milyar doların üzerinde ceza kesti

SEC, 2019’da 4.3 milyar doların üzerinde ceza kesti
  • 07 Kasım 2019

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2019’da 4,3 milyar dolardan fazla ceza kesti. Ayrıca, SEC, zarar gören yatırımcılara yaklaşık olarak 1,2 milyar dolar geri ödedi.

Çarşamba günü yayınlanan basın açıklamasına göre, SEC 2019'da ihraççı iflası, muhasebe ihlalleri, denetçi suistimali, yatırım danışmanlığı sorunları, menkul kıymet teklifleri, piyasa manipülasyonu, içeriden öğrenenlerin ticareti ve komisyoncu-bayi suistimali dahil 862 uygulama eylemi getirdi.

Özellikle, EOS'un arkasındaki firma Block.One, 4 milyar dolarlık fon topladığı iddia edildikten sonra SEC ile 24 milyon dolarlık bir anlaşma yapmayı kabul etti.

Airfox, Paragon Coin, ICO Rating, Nebulous (Sia'nın arkasındaki firma) 2019 mali yılında SEC tarafından ceza kesilen firmalar. Cezaların hiçbiri 300 bin dolardan fazla değildi. Kendi kripto para birimini yayınlayan Kik, şu anda SEC tarafından engelle karşı karşıya.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
  • Paylaş
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.