Satoshi Nakamoto Kimdir?

Satoshi Nakamoto Kimdir?
  • 02 Nisan 2019

Kim olduğu hala tartışma konusu olan, Bitcoin ve Blockchainin mimarı olan kişidir. Bu konuda en çok ismi geçen Blockchain teknolojisinin öncüsü ve aynı zamanda ‘’akıllı sözleşme’’ kavramının yaratıcısı Nick Szabo, blokzincir üzerine yaptığı bir sunumda Ayn Rand, Tim May ve Fredrich Hayek e teşekkür ederek başlar. Bu da bize blockchainin bir takım çalışması olabileceği ihtimalini gösterir.

Nick Szabo’nun 1998 yılında BitGold projesi Bitcoin’e en yakın öneridir ve Szabo nun bitgold un tamamen hazır olduğunu söylediği blog yazısından 6-7 ay sonra Satoshi Nakamoto bitcoin makalesini yayınlar ve Nick Szabonun  blogundan bitgold hazır makalesi silinir.

Nick Szabo Satoshi olduğunu inkar etse bile kendisi ve çalışma arkadaşlarının Satoshi Nakamoto olduğu düşünülmektedir. Birçok farklı teori olduğu gibi Rothschild ailesine ait olan The Economist dergisinin 1988 Ocak sayısın kapağı bu ailenin Bitcoin ve Blockcaini desteklediğine yorumlanır.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
  • Paylaş

ile ilgili her şey

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Dünyaca ünlü yarış serisi Formula 1 tarafından lisanslı Blockchain oyunu F1 Delta Time bu hafta sonunda F1 araba markalı tokenlar (NFT'ler) müzayedesi düzenliyor. 22 Kasım'da yapılacak ...

  • 25 Kasım 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.

En İyi Kripto Para Haberleri için Abone Ol!


KOİN ÇEVİRİCİ