Rusya merkez bankası stabil kripto paraları test etti

Abone Ol
Rusya merkez bankası stabil kripto paraları test etti
Onur Altan Tan
 • 28 Aralık 2019
 • Yazar:

  Rusya Merkez Bankası, stabil kripto paraların performansını test etmek için bir düzenleyici sanal alan kullanmaya başladı. Birçok kişi Rusya’nın bu tür testler yapmaya istekli olmasının, Rusya'da kripto paraların geleceği için olumlu bir işaret olduğunu düşünüyor.

  RUSYA STABİL KRİPTO PARALARA ISINIYOR MU?

  Kripto para birimlerine karşı tutumu her zaman temkinli olan Rusya’nın bu konudaki niyetleri ve hedefleri tam olarak bilinmiyor. Bununla birlikte, son haberlere göre, Rusya kriptoda ya da endüstrinin en azından bir yönünde yani stabil kripto paralarda potansiyel görüyor olabilir.

  Interfax’ın bildirdiğine göre, Rusya Merkez Bankası - son zamanlarda bir sanal alanda stabil kripto paraların performansını test etmeye başladı. Habere göre Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, stabil kripto paraların nasıl performans gösterebileceğini görmek istediklerini söyledi. Bununla beraber Nabiullina, bu tür dijital varlıkların bir ödeme aracı olarak kullanılmayacağını ve kesinlikle geleneksel paranın yerine geçmeyeceğini vurguladı. 

  Nabiullina ayrıca, Rusya Merkez Bankası'nın kendi dijital para birimini ihraç etme olasılığını araştırmaya devam ettiğini, nitekim dünya çapında benzer fırsatların tartışıldığını söyledi. Nabiullina; “Biz de bu konuyu inceleme aşamasındayız. Her şeyden önce vatandaşlarımız için, iş dünyası için avantajları ne olacak onu görmeliyiz” dedi. 

  Merkez bankasının kripto para birimlerinin potansiyel faydalarını incelemesi bile özellikle; Rusya'nın kripto paraları tamamen yasaklamayı düşündüğüne dair haberlerden sonra; aslında büyük bir adım olarak nitelenebilir. Rusya Merkez Bankası da yasaklama fikrini desteklemişti. Göz önünde bulundurulması gereken nokta, düzenleyici kurumların, kripto paraların yalnızca kara para aklama ve benzeri yasadışı faaliyetler için yararlı olduğuna inanması. Bu algının kırılması kripto paraların benimsenmesinin önündeki en büyük engel olabilir. 

  Ancak bir şeyin sadece olumsuz tarafını deneyimlemişseniz o konuda endişeli olmanız gayet doğaldır. Örneğin, Kripto Arena’nın daha önce bildirdiği gibi Rusya’da isimsiz şantajcılar bomba tehdidiyle WEX'ten çalındığını iddia ettikleri 870 bin doların kendilerine gönderilmesini istedi. Şantajcılar, neredeyse bir aydır tehditleriyle ülkeyi terörize ederken 750 binden fazla kişi bomba tehdidiyle okulları, alışveriş merkezlerini, adliyeleri, ulaşım merkezlerini tahliye etmek zorunda kaldı.

  Kripto para birimleri Rusya'da yasal olarak kabul edilmese de, hala çevrimiçi mağazalarda mal ve hizmetler için ödeme yapmak için kullanılıyor. Rusya'da çalışmaları için ödeme olarak kripto para kabul eden serbest çalışanlar da var.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Rusya merkez bankası ile ilgili her şey

  Rusya merkez bankası stabil kripto paraları test etti

  Rusya merkez bankası stabil kripto paraları test etti

  Rusya Merkez Bankası, stabil kripto paraların performansını test etmek için bir düzenleyici sanal alan kullanmaya başladı. Birçok kişi Rusya’nın bu tür testler yapmaya istekli olmasını...

  • 28 Aralık 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.