'Ripple gerçek bir problemi çözdü'

'Ripple gerçek bir problemi çözdü'
  • 15 Ekim 2019

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, 11.000'den fazla banka ve finansal kuruluşu olan uluslararası ödeme ağı Swift'e karşı eleştirilerde bulunuyor ve XRP'yi Bitcoin'e göre bir gelişme olarak vurguluyor.

Garlinghouse, banka işlemlerini ve sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıran küresel mesajlaşma sistemine uzlaşma zamanlarını ve erişilebilirliği geliştirmek için çaba sarf ederken bu durumun bankaların hoşuna gitmediğini söylüyor.

Salı günü Manhattan'da New York Ekonomi Kulübü'nde konuşan Garlinghouse, 200 banka ve finans kurumundan oluşan ağını büyüten Ripple'in gerçek bir problemi çözdüğünü söylüyor.

“Her yıl sınır ötesi 20 trilyon doların üzerinde işlem gerçekleştiriyorsun ancak hatalarla dolu. Yavaş ve pahalı. Bankalarla konuştuğum zaman benim için çok güzel bir şey çünkü bankalar Swift'i sevmiyor. Swift’e kızgınlar. Müşterileri Swift'i sevmiyor.

Biraz şans ve biraz beceri sayesinde kendimizi çok fazla ivme ile bulduğumuza göre çok şanslıydık, bence, gerçekten bu teknolojileri kullanarak bir problemi çözüyorlar. ” ifadesini kullanıyor.

Yeni başlayanlar için Garlinghouse ayrıca sorulduğunda XRP'nin özünü de bozuyor: Bu nedir?

“XRP Defterini geliştiren orijinal mühendisler, zaman içinde Bitcoin ölçeklenebilirlik problemi olacağını gören erken Bitcoin mühendisleriydi…

XRP ile, bu madenciliği yaptığınız zaman fikir işlemleri yavaşlattı. İşlemleri pahalı yapar. Bunu yapmanın daha iyi bir yolu var. Ve bir şey geliştirdiler - teknik olarak buna girmeyeceğim - konsensüs algoritması olarak adlandırıldılar. Fakat temelde fikir, bir işlemi doğrulamak için madenciliğe sahip olmanız gerekmediği.

Bu mühendis grubu, XRP teknolojisini geliştirdi. Bu açık kaynaklı bir teknoloji aynı zamanda. Ripple çok fazla XRP'ye sahip. Tüm XRP'lerin yaklaşık yüzde 55'ine sahibiz. Açıkçası bu ekosistemin sağlığı ve başarısı ile çok ilgileniyoruz, ancak Ripple'ın teknik yığınında kullandığı açık kaynaklı bir teknoloji. ”
Kripto pazarında genel olarak, Garlinghouse'a göre tüm spekülasyonlar ve bu alan için zorluklar sunuyor.

“Bugün tüm kripto işlemlerinin yüzde 99,9'u sadece spekülasyon olduğunu düşünüyorum. Aslında bazı şaşırtıcı istatistikler var. Günde yaklaşık 40-50 milyar dolar kriptoda işlem görmekte. Bu çok likit bir pazar. ”

Ancak, bu kripto para birimlerinin değerinin, gerçek dünyadaki faydaya bağlı olduğunu söylüyor. “Ripple, sorunu çözmek için XRP’yi kullanıyor ve son derece hızlı. Gelin sizinle birlikte bir deney yapalım. 10 bin doları siz banka ile ben de XRP olarak yollayayım. Hangisi çabuk gidecek acaba. Tabiki XRP. 2019'da internet dünyasında oldukça şaşırtıcı bir hamle olan para hareket ettirmenin en hızlı yolu bu. XRP'yi bankalara yardım etmek, düzenlenmiş finansal kurumlara sınır ötesi işlemleri kolaylaştırmak için kullanıyoruz. XRP dünyasında, mikro ödemelerden kimlik yönetimine, bu açık kaynaklı teknolojiyi kullanan diğer şeylere kadar başka işler yapan başka şirketler de var. Ancak Ripple’ın ödemeler için kullanmaya çok odaklandığı kesin” 

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.