Resmi açıklama: Japonya’da kripto para bağışları yasal 

Resmi açıklama: Japonya’da kripto para bağışları yasal 
  • 16 Ekim 2019

Japonya’nın içişleri ve iletişim bakanı Sanae Takaichi, kripto para birimi bağışlarının ülkede yasal olduğunu söyledi.

Reuters Japonya'nın yerel haber ajansı Kyodo'ya dayandırdığı bir habere göre, Takaichi Salı günü düzenlediği basın toplantısında açıklama yaptı.

Bakan ayrıca, politikacılara yapılan kripto para birimi bağışlarının ülkenin Siyasi Fonlar Kontrol Yasası kapsamında açıklamaya tabi olmadığını da belirtiyor.

Özellikle, nakit olarak veya menkul kıymetlerde yapılan bağışlar, yasa uyarınca açıklamaya tabi.

2017'de,  Japonya, Bitcoin'i yasal bir ödeme yöntemi olarak kabul eden ve kripto para birimi borsa işlemlerini para aklamayı önleme (AML) / müşterinizi tanıyın (KYC) kuralları altına alan bir yasa çıkarmıştı. Japonya kripto para endüstrisini düzenlemek için girişimlerde bulunan birkaç ülkeden biri.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.