Önümüzdeki 5 yılda Bitcoin'in popüler kullanım durumu ne olabilir?

Abone Ol
Önümüzdeki 5 yılda Bitcoin'in popüler kullanım durumu ne olabilir?
Gökçe Hürata
 • 30 Eylül 2020
 • Yazar:

  Royal United Services Institute ve ACAMS tarafından yapılan yeni bir ankete göre, özel, hükümet ya da finansal kurumlarla ilişkili katılımcıların çoğunluğu, kripto para birimlerini bir fırsat yerine bir risk olarak görüyor.

  Ayrıca, anket, kripto endüstrisindeki profesyonellerin, yatırımcıların ve spekülatörlerin önümüzdeki beş yıl içinde kripto para birimlerinin birincil kullanım alanı olacağını ortaya koydu.

  Katılımcıların % 58'i kripto para biriminin yatırım için kullanıldığına ve yasadışı amaçların genel olarak ikinci sırada yer aldığına inanıyor. Katılımcılar kendi mesleklerine ayrıldıklarında, her sektör yatırım ve spekülasyonu ilk sıraya koyuyor.

  Son yıllardaki görüşlerle uyumlu olan bu bulgu, kripto para birimlerinin bir evrim geçirdiğini gösteriyor. Bitcoin gibi dijital varlıkların bir değer deposu olarak görülmeye başlanması, varlığın uzun süredir ölçeklenebilirlik sorunları yaşadığını da doğruluyor.


                                                              Anket sonuçları

  Bununla birlikte, Twitter'daki birçok maksimalist, kripto para birimini dijital bir emtia olarak nitelendirdi. Bazıları Nathaniel Popper'ın 2015'te “Dijital Altın” adlı kitabını yayınlayarak, Bitcoin'i dijital altın olarak adlandırdı.

  Endüstrinin % 69'u ise, kripto para birimlerinin değerinin şu anda fiat para birimlerine etkili bir alternatif olamayacak kadar dalgalı olduğunu kabul etti.

  Kripto ile ilgili ankete katılanların % 76'sı bu varlıkların yasal ihale olarak kabul edilmesi gerektiğini söylerken, hükümet profesyonellerinin sadece % 37'si bu önergeyi kabul etti. Bunun nedeni, kripto para birimlerine olan güvenin kurumsal olarak oldukça düşük kalması olarak bildirildi. Birçoğu, kripto'nun esas olarak yasadışı fon transferlerinde kullanıldığını düşünüyor.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Kriptoendüstrisi ile ilgili her şey

  Önümüzdeki 5 yılda Bitcoin'in popüler kullanım durumu ne olabilir?

  Önümüzdeki 5 yılda Bitcoin'in popüler kullanım durumu ne olabilir?

  Royal United Services Institute ve ACAMS tarafından yapılan yeni bir ankete göre, özel, hükümet ya da finansal kurumlarla ilişkili katılımcıların çoğunluğu, kripto para birimlerini bir f...

  • 30 Eylül 2020
  Bitcoin'in benimsenmesinde dünyaya öncülük eden 10 ülke

  Bitcoin'in benimsenmesinde dünyaya öncülük eden 10 ülke

  Blockchain araştırma firması Chainalysis'in yeni raporu, kripto para birimi kullanımının en yüksek olduğu on ülkeden ikisi olan Çin ve ABD'nin gelişmiş ekonomilere sahip olduğunu aktardı...

  • 09 Eylül 2020
  Kripto endüstrisine Türk Telekom desteği

  Kripto endüstrisine Türk Telekom desteği

  Kripto para birimi ekosistemine bir destekçi de, Türkiye'nin önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Türk Telekom oldu. Telekomünikasyon şirketi, 28 temmuz'da yapılan duyuru i...

  • 30 Temmuz 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.