Nihat Özdemir kripto para piyasasına nasıl bakıyor?

Nihat Özdemir kripto para piyasasına nasıl bakıyor?
  • 17 Aralık 2019

O’nu daha çok spor dünyasında yaptığı yöneticilikler ve son olarak Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak tanıyor birçok kimse. Ancak bir nokta da var ki kendisi Türkiye’nin en büyük firmalarında birinin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yaptı… Bahsettiğimiz iş insanı Nihat Özdemir

kriptoarena.com olarak; bitci.com tarafından bu yıl ilki düzenlenen 'Bodrum Golf Turnuvası’nda Özdemir’le sporun dışındaki kimliğiyle ufak bir söyleşi gerçekleştirdik… Döviz piyasasının seyrine ilişkin beklentilerinin yanında kripto para piyasasına olan yaklaşımı sorduk kendisine…

İşte o söyleşi…

2019 senesinde döviz piyasasındaki seyir beklentileriniz dahilinde mi gerçekleşti?

Sene başından beri umduğumuz seyretmek istediğimiz rakamlar devam ediyor… Önümüzde 5 ay gibi bir zaman kaldı. İnşallah bunda da bu şekilde devam edeceğini umut ediyorum. Dolar kurunun 5,80 – 6,00 arasında sene sonuna kadar bu rakamları görebiliriz diye düşünüyorum.

Belirli bir hareketlilik yaşandı kurda bu sene… Hareketlilik devem eder mi sizce?

Önümüzdeki günlerde döviz piyasasındaki hareketliliğin daha yavaş daha stabil gideceğini inanıyorum. Yalnız Türkiye’deki değil dünyadaki, Avrupa’daki ve uzak doğudaki gelişmelerle dövizde stabilitenin olacağına inanıyorum.

Dünya ekonomisi çalkantılı bir dönemde geçiyor. Böyle bir ortamda dünya nereye gidiyor Türkiye nereye gidiyor?

Türkiye olarak dünyadaki ülkeler arasında şanslı ülkelerden bir tanesiyiz diyebilirim.  Büyüyen genç bir nüfusumuz var. Ve yatırıma ihtiyacı olan bir ülkeyiz. Halbuki bunun yanında Avrupa olsun Amerika olsun bırakalım onları bir canlılık yerine onlarda resesyona gitmeler olduğu söyleniyor. Onun için Türkiye her yönden şanslı bir ülke.  İnşallah bu şansı en iyi şekilde değerlendireceğiz.

Aslında asıl sormak istediğimiz konu kripto para piyasası. Türkiye’nin en önemli iş insanlarından biri olarak bu piyasaya yaklaşımınız nasıl? 

Hiç anlamadığım bir konu ve ilgi duymadığım bir mesele. Bunun yanında bir cazip tarafı da yok benim için. Ben bu sürecin devam edeceğine inanmıyorum. 

Neden?

Ben bunların hayalı para, metal değil kağıt değil dijital dünyanın parası diye biliyorum. İlgilenmiyorum. 

Peki gelecekte de olsa bu konuda bir yatırımınız olabilir mi?

Kripto para piyasasına geleceğe yönelik bir yatırımımız olmaz bu konuda grup olarak…

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

Nihat özdemir ile ilgili her şey

Nihat Özdemir kripto para piyasasına nasıl bakıyor?

Nihat Özdemir kripto para piyasasına nasıl bakıyor?

O’nu daha çok spor dünyasında yaptığı yöneticilikler ve son olarak Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak tanıyor birçok kimse. Ancak bir nokta da var ki kendisi Türkiye’nin en bü...

  • 17 Aralık 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.