Nasdaq’ın eski CEO’sundan kripto para açıklaması

Nasdaq’ın eski CEO’sundan kripto para açıklaması
  • 07 Kasım 2019

Nasdaq’ın eski CEO’su, kripto paralardaki bahis unsurunun sona ermesi gerektiğini söyledi. Nasdaq'ın eski CEO'su Bob Greifeld'in herhangi bir Bitcoin'i yok. Scoop'a spekülatif bir yatırım olarak Bitcoin’e inanmadığını veya şüphe duymadığını ifade ediyor.

Ancak, dijital para birimlerinin aracı maliyetlerini azaltarak topluma değer sağladığına inandığını söylüyor ve şöyle diyor: “Bitcoin satın alıp satabilseydim, ancak bugün 9,000 dolar mı yoksa 6,000 dolar mı olduğu konusunda endişelenmek zorunda kalmazsam, o zaman bu harika bir şey olurdu. Dijital para birimleri hakkında düşündüğümde, stablecoin kavramını seviyorum.”

Greifeld Stablecoinlerin, egemen zenginliklere bağlı dijital para birimlerinde değer gördüğünü vurguluyor. ABD'de, birçoğunun çoklu para birimlerinde işlem yapmanın önemini görmediğini, çünkü ülkede tek bir para birimi ortamı olduğunu söyledi. “Dünyanın çoğu için, birçok para birimi ile ilgileniyoruz ve bununla ilişkili bir aracılık var. Ve daha küresel bir dijital para biriminiz olduğu sürece, o zaman kesinlikle sistemden biraz aracılığı alabileceğinizi düşünüyorum. Bu durum gerçekten de harika bir şey olurdu.”

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.