Moderna'nın aşı duyurusu, Bitcoin tarafından nasıl karşılanacak?

Abone Ol
Moderna'nın aşı duyurusu, Bitcoin tarafından nasıl karşılanacak?
Gökçe Hürata
 • 17 Kasım 2020
 • Yazar:

  Cambridge'in Massachusetts merkezli biyoteknoloji firması olan Moderna, bu sabah, Covid'in başlamasını önlemek için aşı çalışmasında % 94.5 verimlilik aldıklarını bildirdi. Bitcoin, buna bir ralli ile karşılık verdi, ancak Pfizer'in başarı oranlarını ortaya çıkardığı son açıklamaya göre, BTC 1.000 Dolardan daha fazla düşüş yaşadı.

  Moderna'nın aşı duyurusu üzerine Bitcoin yükseliş görürken, Pfizer'de düşüş yaşadı

  Bitcoin fiyat hareketi, Kasım ayının başından bu yana durdurulamaz oldu. Ayın başlangıcından bu yana sadece iki örnek, kripto para birimi herhangi bir öneme sahip bir geri çekilme yaşadı.

  Pfizer'in COVİD aşısının gelişimi ile ilgili olumlu haberlerin ortaya çıkmasının ardından, % 6'dan fazla iki düzeltmeden ikincisi geldi.

  Pandeminin ilk ortaya çıkmasından bu yana, sallantıda olan piyasalarda volatilitenin çoğu yukarı doğru hareket etti. Pandeminin yarattığı belirsizlikten kaynaklanan endişe sonucu insanlar, nakit paradan varlıklara doğru yöneldi. Bu durumdan en çok yarar gören Bitcoin, kripto piyasası ve değerli metaller gibi sert varlıklar oldu.

  Yatırımcılar, söz konusu varlıklara güvenli bir sığınak olarak yaklaştı. Altın, bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve üç yıl sonra piyasa değeri ile Bitcoin, eski zirvesini yeniden test etmekten sadece birkaç bin dolar uzakta kaldı.

  Covid-19'dan kaynaklanan ekonomik belirsizlik kripto yükselişine zarar verir mi?  

  Pfizer aşısı ile ilgili önceki haberler, şiddetli bir satışla karşılandı. Moderna, bu sabah, Bitcoin'in 2020 yılındaki en yüksek seviyesini belirledi.  

  Yatırımcılar fiyatı aşağı çekmezlerse ve fiyatı yukarı doğru yukseltırlerse beklenilen keskin duzeltme olabilir mi?

  Böyle bir düzeltme senaryosu olasılık dahilinde ve tüm zaman dilimindeki teknik göstergeler sıfırlamak için hazır durumdadır.

  Bitcoin belirsizliğe bir cevap ve bilinmeyene karşı bir sigorta poliçesi olarak algılandığında, değeri pandemi bittiğinde yatırımcıların gözünde düşecek mi?

  Olası görünmüyor. Bitcoin yükselişi, aşı ile neler olup bittiğine bakılmaksızın geri döndü. Ekonomik bir rahatlamanın akabinde bir düzeltme gelse dahi, dip alıcıları aktif duruma geçti ve kripto para birimi destek veremediğinde hazır bir şekilde bekleyecekler.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Moderna ile ilgili her şey

  Moderna aşısının uzun vadede Bitcoin gibi kripto para birimlerine etkisi ne olacak?

  Moderna aşısının uzun vadede Bitcoin gibi kripto para birimlerine etkisi ne olacak?

  Amerikan biyofarmasötik şirketi Moderna tarafından geliştirilen COVID-19 aşısının, insanlarda COVID-19'u önlemede yaklaşık% 94.5 etki gösterdiği ortaya çıktı. CNN'den gelen bir rapo...

  • 17 Kasım 2020
  Moderna'nın aşı duyurusu, Bitcoin tarafından nasıl karşılanacak?

  Moderna'nın aşı duyurusu, Bitcoin tarafından nasıl karşılanacak?

  Cambridge'in Massachusetts merkezli biyoteknoloji firması olan Moderna, bu sabah, Covid'in başlamasını önlemek için aşı çalışmasında % 94.5 verimlilik aldıklarını bildirdi. Bitcoin, bun...

  • 17 Kasım 2020
  BTC'nin, 10.000 doların üstündeki yolculugu COVID19'a rağmen ilerleme sağladı

  BTC'nin, 10.000 doların üstündeki yolculugu COVID19'a rağmen ilerleme sağladı

  Bollinger Bands mucidi John Bollinger boru hattında BTC tarafından bir hamle yapılmasını önerdi. Bugünün erken saatlerinde geleneksel borsalar, Moderna ilaç firmasının COVID19 aşı dene...

  • 16 Temmuz 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.