Libra yakın takipte

Libra yakın takipte
  • 11 Eylül 2019

Uluslararası bir kara para aklama gözetleyicisi olan Finansal Eylem Görev Gücü (FATF), Facebook'un planlanan kripto para birimi, Libra’yı yakından izliyor.

FATF başkanı Xiangmin Liu, Salı günü Reuters’e verdiği demeçte, "önemli riskler varsa ele alınması gerektiğini" sağlamak istediğini söyledi.
“Kripto varlıkların sağladığı gizlilik ciddi suçlular tarafından istismar ediliyor. Kolluk kuvvetleri sadece buzdağının tepesini görüyor, çünkü bu faaliyetlerin hızla artması muhtemel ”diyor.

Libra, Haziran ayının ortalarından itibaren ilan edildiğinden beri büyüyen bir düzenleyici inceleme ile karşı karşıya kalıyor. Bu süre zarfında, FATF ayrıca kara para aklama ve terör finansmanı ile mücadele etmek için müşteri bilgilerini toplama ve aktarma işlemlerini zorunlu kılan son kripto para kurallarını da yayınladı.

Kıdemli ABD Hazine yetkilisi Sigal Mandelker, ayrıca Libra ve diğer tüm kripto işlemlerinin ABD düzenlemelerine uyması gerektiğini söyledi. “Bitcoin, Ethereum, Libra farketmez, mesajımız tüm bu şirketlere aynı ölçüde. Neticede hepsi kurallara riayet etmek zorundalar.”

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
  • Paylaş