Kripto varlıklarını altı ayda 2,2 milyar dolara çıkardı

Abone Ol
Kripto varlıklarını altı ayda 2,2 milyar dolara çıkardı
Emre Boran
 • 10 Kasım 2020
 • Yazar:

  Kripto kredi platformu Celsius, şu anda yönetim altındaki dijital varlıklarda (AUM) 2,2 milyar dolardan fazla tuttuğunu açıkladı.

  9 Kasım tarihli bir açıklamaya göre, Celsius, Haziran ayında 1 milyar doları aştıktan altı ay sonra net kripto varlıklarını ikiye katladı. Platform, dünya çapında toplam 215.000'den fazla kullanıcıyı çekti.

  AUM'u hariç, Celsius'un bilançosu artık nakit ve 680 milyon dolardan fazla değerde yerel CEL tokenlerini içeriyor.

  Celsius, kripto topluluğunun çoğu tarafından 'CeFi' olarak adlandırılan merkezi olmayan finansmana (DeFi) merkezi bir alternatif sunuyor. Platformda yatırılan kripto varlıkları borsalara ve piyasa belirteçlerine ödünç verilir ve elde edilen faizin% 80'i mevduat sahiplerine dağıtılıyor.

  Temmuz 2018'de piyasaya sürüldüğünden bu yana, Celsius mevduat sahiplerine 80 milyon dolardan fazla ödül ödediğini iddia ediyor.

  Duyuruda, Celsius’un CEO'su ve kurucusu Alex Mashkinsky, şirketinin başarısını “faiz gelirinin kripto için yeni katil uygulama” olduğunu kanıtlamak olarak tanımlıyor.

  "Müşterilerimiz için DeFi veya CeFi'deki herkesten daha fazla gelir yarattık ve yakın zamanda yavaşlama planımız yok."

  Geçen ay Mashinsky, karısına doğum günü için 20 milyon dolar değerinde 15 milyon CEL tokenı hediye ettikten sonra manşetlere çıktı. Mashinsky, ağır hediyeye rağmen en büyük CEL sahibi olmaya devam ederken, karısı şu anda CEL’in dördüncü en büyük balinası.

  Ağustos ayında Celsius, kripto platformu BnkToTheFuture tarafından barındırılan bir öz sermaye artışında yaklaşık 1.000 yatırımcıdan 20 milyon dolar topladı ve şirketin ödeme gücüne ilişkin spekülasyonlar çekti.

  Geçtiğimiz hafta sonu, rakip kripto kredi hizmeti veren Cred, iflas başvurusunda bulundu ve varlıklarının on katına kadar olan borçları listeledi ve kullanıcıları, fonlarını platformdan geri alabilecekleri konusunda belirsiz bıraktı.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Celsius ile ilgili her şey

  Kripto varlıklarını altı ayda 2,2 milyar dolara çıkardı

  Kripto varlıklarını altı ayda 2,2 milyar dolara çıkardı

  Kripto kredi platformu Celsius, şu anda yönetim altındaki dijital varlıklarda (AUM) 2,2 milyar dolardan fazla tuttuğunu açıkladı. 9 Kasım tarihli bir açıklamaya göre, Celsius, Haziran a...

  • 10 Kasım 2020
  Geçen haftanın en iyi dijital varlıkları

  Geçen haftanın en iyi dijital varlıkları

  1. Celsius Network (CEL)  Ethereum'da merkezi olmayan borç verme için bir DeFi platformu olan Celsius, son 7 gün içinde, yaklaşık % +41.7 artış gösterdi.  2. Nest Protokol...

  • 06 Ekim 2020
  Haftanın en iyi performansını gösteren kripto para birimleri

  Haftanın en iyi performansını gösteren kripto para birimleri

  1. Yearn.finance Bu yılın Temmuz ayı ortasında piyasaya sürüldüğünden beri, token % 1.000'in üzerinde bir değer kazandı. Yearn.finans, yatırımcının Defı alanına yatırım yapması...

  • 14 Eylül 2020
  Celsius, ico tokenini ABD’ye getirdi

  Celsius, ico tokenini ABD’ye getirdi

  Küresel bir kripto kredi verme girişimi olan Celsius, uzun bir aradan sonra kendi tokenini  ABD’deki üyelerine sunuyor. Şirketin yeni atanan Baş Uyum Görevlisi Jeremie Beaudry, CEL ad...

  • 10 Ağustos 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.