Kripto para borsasından yeni bir rekor

Kripto para borsasından yeni bir rekor
  • 11 Eylül 2019

Güney Afrika’nın en büyük kripto para borsası Luno, Ağustos 2019’da 5 milyon dolardan fazla kripto para işlemi yaparak büyümeye devam etti.

Yerel teknik yayın TechFinancials'in 10 Eylül tarihli raporuna göre, Luno'nun Afrika genel müdürü Marius Reitz, Luno'nun Güney Afrika platformunda günlük bazda 5.4 milyon dolar değerinde kripto para işleminin yapıldığını ifade ediyor.

Reitz, Güney Afrika’nın ülkedeki kripto alım satım iştahındaki yükselişe dikkat çekerek Luno’nun en güçlü pazarlarından biri olduğunu belirtiyor.

Luno, platformunda 40 ülkeden üç milyon cüzdana sahip Bu rakamla önemli bir kilometre taşını aşmış durumda. En popüler küresel kripto para cüzdanlarından biri olan Blockchain.com'un bugüne kadar yaklaşık 41 milyon cüzdanı bulunuyor.

Üç milyon cüzdana ulaşmak, artan küresel benimsemeye işaret ediyor ve şirketin “paranın daha ucuz, daha hızlı ve herkes için açık ve eşit erişime sahip ve daha güvenli olduğu bir finansal sistemi yeniden hedefleme” amacını pekiştiriyor.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…