Kodak Yeni Blockchain Tabanlı Doküman Yönetim Sistemini Açıkladı

Kodak Yeni Blockchain Tabanlı Doküman Yönetim Sistemini Açıkladı

  • Haziran 10 ,2019

Kodak New York'ta düzenlenen iki günlük bir konferans sırasında blockchain tabanlı bir belge yönetim platformunu açıkladı. Şirketin yayınladığı duyuruya göre bu platform hem şirketler hem de hükümetler tarafından kolaylıkla kullanılabilecek. Özelikle hassas belgeleri güvenli bir şekilde yönetmek ve saklamak isteyen şirketler bu platformu rahatlıkla kullanabilecekler. 

Kodak'a göre, bu sistem verimlilik artışı sağlayarak ve bilgi kaybını önleyerek kurumların% 40'a varan maliyet tasarrufu elde etmelerine yardımcı olabilir. Etkinlik sırasında sergilenen diğer ürünler, kullanıcıların nerede olursa olsun verileri işlemesini sağlayan Scan Cloud'du. 

Konferansta, kentsel alanlarda altyapı ve hizmetleri iyileştirmek için en ileri teknolojinin kullanıldığı bir konsept olan “Akıllı Şehirler” de tartışıldı.Şirket daha önce veritabanları oluşturmak için blockchain kullandı ve yakın zamanda RYDE Holding ile telif haklarını korumak ve fotoğrafçıların eserlerinden para kazanmalarına yardımcı olmak için bir imaj hakları platformu oluşturmak üzere bir ortaklık kurdu. Bu amaç için KodakONE adıyla geliştirilen platformun şu ana dek 1 milyon dolardan fazla gelir yarattığı düşünülüyor.