Kanada dolarına sabitlenmiş yeni kripto para Qcad, Fintrac tarafından denetlenecek

Abone Ol
Kanada dolarına sabitlenmiş yeni kripto para Qcad, Fintrac tarafından denetlenecek
Onur Altan Tan
 • 20 Şubat 2020
 • Yazar:

  Kanadalı büyük yatırım fonu 3iQ ve blok zincir firması Mavennet, Kanada Doları'na (CAD) sabitlenmiş yeni bir stabil kripto para birimini (stabil koin) piyasaya sürdü.

  3iQ ve Mavennet’in ortak girişimi Canada Stablecorp tarafından geliştirilen QCAD, CAD tabanlı son stabil koin oldu.
  Ethereum blok zincirine dayanan QCAD, popüler token standardı ERC-20'yi uyguluyor ve büyük piyasayı hedefliyor.
  QCAD henüz Coin360 gibi kripto piyasası sermaye miktarını izleyen büyük web sitelerinde listelenmese de, QCAD işlemleri artık Ethereum blok zinciri tarayıcısı Etherscan üzerinden takip edilebilir. 

  11 Şubat’ta ihraç edilen QCAD ile Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve USD Coin (USDC) gibi büyük kripto para birimlerine karşı işlem yapılabilir.

  FINTRAC HAZİRAN 2020’DE QCAD’I DENETLEMEYE BAŞLAYACAK

  Bazı Stablecorp ortakları QCAD'ın bire bir CAD eşdeğeri olduğunu iddia etse de Stablecorp Operasyon Müdürü Rob Durscki, şirketin yerel finansal düzenleyicilerle çalıştığını vurguladı. Durscki, QCAD'in ilgili yönetmeliklere tamamen uyumlu olduğunu söyledi (Müşterini Tanı -KYC- ve Kara Para Aklamayı Önleme -AML-). Kanada’nın finansal otoritesi FinTRAC, QCAD’I Haziran’da denetlemeye başlayacak.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Qcad ile ilgili her şey

  Kanada dolarına sabitlenmiş yeni kripto para Qcad, Fintrac tarafından denetlenecek

  Kanada dolarına sabitlenmiş yeni kripto para Qcad, Fintrac tarafından denetlenecek

  Kanadalı büyük yatırım fonu 3iQ ve blok zincir firması Mavennet, Kanada Doları'na (CAD) sabitlenmiş yeni bir stabil kripto para birimini (stabil koin) piyasaya sürdü. 3iQ ve Mavennet’in...

  • 20 Şubat 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.