Jack Dorsey, İnternetin Yakında Bir Para Birimine Sahip Olacağına İnanıyor

Jack Dorsey, İnternetin Yakında Bir Para Birimine Sahip Olacağına İnanıyor

  • Haziran 15 ,2019

Acaba bu Bitcoin  mi olacak?

Popüler sosyal medya uygulaması Twitter'ın kurucusu ve yaygın olarak kullanılan ödeme işleme servisi Squareı'in kurucusu Jack Dorsey, uzun süredir Bitcoin'in önemli bir savunucusu. Daha önce Dorsey BTC'nin bir gün tek küresel para birimi olabileceğine inandığını söylemişti. Şimdi ise, Dorsey, genel olarak Bitcoin ve kripto para ile ilgili beklentisine iki katına çıkmışa benziyor. Yakın zamanda yaptığı bir röportajda internetin bir ülke gibi kendi para birimine sahip olması gerektiğine inandığını açıkladı. 

Ancak Bitcoin bu ihtiyacı karşılayabilecek mi yoksa Facebook ve benzeri gibi yaklaşmakta olan merkezi kriptolar katı bir rekabet yaratacak mı? Jack Dorsey, geçtiğimiz günlerde her hafta 10.000 $ değerinde BTC satın aldığını belirterek, Bitcoin'e yoğun bir şekilde yatırım yapıyor. Quartz ile yakın tarihli bir röportajında ​​Dorsey, blockchain ve kripto'nun şu anda teknoloji ve finans endüstrisinde gerçekleşen zorunlu trendlerden biri olduğuna inandığını açıkladı.

''İkinci seküler eğilim blok zinciri ve kripto para birimidir. Her ulus devlet için bütün bu para birimlerine sahibiz, ama internetin ulus devlete eşdeğer olduğunu düşünüyorsanız, kendine özgü bir para birimi olacaktır. Bunu yapan hiçbir parti veya kurum olmayacak ve gerçekleşmesini engelleyebilecek herhangi bir parti veya kurum olmayacak, ”