Jack Dorsey, İnternetin Yakında Bir Para Birimine Sahip Olacağına İnanıyor

Jack Dorsey, İnternetin Yakında Bir Para Birimine Sahip Olacağına İnanıyor
  • 15 Haziran 2019

Acaba bu Bitcoin  mi olacak?

Popüler sosyal medya uygulaması Twitter'ın kurucusu ve yaygın olarak kullanılan ödeme işleme servisi Squareı'in kurucusu Jack Dorsey, uzun süredir Bitcoin'in önemli bir savunucusu. Daha önce Dorsey BTC'nin bir gün tek küresel para birimi olabileceğine inandığını söylemişti. Şimdi ise, Dorsey, genel olarak Bitcoin ve kripto para ile ilgili beklentisine iki katına çıkmışa benziyor. Yakın zamanda yaptığı bir röportajda internetin bir ülke gibi kendi para birimine sahip olması gerektiğine inandığını açıkladı. 

Ancak Bitcoin bu ihtiyacı karşılayabilecek mi yoksa Facebook ve benzeri gibi yaklaşmakta olan merkezi kriptolar katı bir rekabet yaratacak mı? Jack Dorsey, geçtiğimiz günlerde her hafta 10.000 $ değerinde BTC satın aldığını belirterek, Bitcoin'e yoğun bir şekilde yatırım yapıyor. Quartz ile yakın tarihli bir röportajında ​​Dorsey, blockchain ve kripto'nun şu anda teknoloji ve finans endüstrisinde gerçekleşen zorunlu trendlerden biri olduğuna inandığını açıkladı.

''İkinci seküler eğilim blok zinciri ve kripto para birimidir. Her ulus devlet için bütün bu para birimlerine sahibiz, ama internetin ulus devlete eşdeğer olduğunu düşünüyorsanız, kendine özgü bir para birimi olacaktır. Bunu yapan hiçbir parti veya kurum olmayacak ve gerçekleşmesini engelleyebilecek herhangi bir parti veya kurum olmayacak, ”

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
  • Paylaş

ile ilgili her şey

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Dünyaca ünlü yarış serisi Formula 1 tarafından lisanslı Blockchain oyunu F1 Delta Time bu hafta sonunda F1 araba markalı tokenlar (NFT'ler) müzayedesi düzenliyor. 22 Kasım'da yapılacak ...

  • 25 Kasım 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.

En İyi Kripto Para Haberleri için Abone Ol!


KOİN ÇEVİRİCİ