İtalya'da BTC alımı yapılabilecek en iyi borsa

Abone Ol
İtalya'da BTC alımı yapılabilecek en iyi borsa
Gökçe Hürata
 • 24 Temmuz 2020
 • Yazar:

  Çokça kripto para birimi ile borsa seçeneğinin olması ve kripto piyasasındaki hızlı değişim güncel kalmayı gerektiriyor. Bu doğrultuda, İtalya'da kullanılan en iyi beş borsa listelendi.

  Coinbase

  San Francisco, Kaliforniya'da bulunan Coinbase, birçok İtalyan tarafından en saygın borsa olarak kabul ediliyor. Yeni başlayanlar için ideal olan Coinbase, 2012'den bu yana, Bitcoin satın alım satımını kolaylaştırdı. Bir hesap oluşturduktan sonra tercih ettiğiniz ödeme yöntemini bağlayarak, BTC satın almaya başlanıyor.  Ayrıca, Coinbase euro cinsinden mevduat kabul ediyor. 

  Coinbase, birçok borsada olduğu gibi, kullanıcıların doğrulama amacıyla kimliklerini ve diğer bilgilerini resmi olarak beyan etmeleri gerekiyor.

  Ücretler ise, kullanılan ödeme yöntemine bağlı olacak. Banka alımları %1.49, kredi ve borç alımlarında ise %3.99 bekliyor. Satın alma limitleri, hesapların doğrulama seviyesine bağlı olup günlük en yüksek doğrulama seviyesi ile 50.000 ABD Doları satın alımı yapılıyor.

  Binance

  Deneyimli spekülatörler için en borsalardan biri olan Binance CEO'su Changpeng Zhao, hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey yatırımcılar için 166'yı aşkınkripto para birimi sunuyor. 

  Binance'da ,İtalyan BTC yatırımcıları için bir hesap açıldığı takdirde sayısız araç ve çift bulunuyor. Borsa, Euro'nun da içinde yer aldığı 50'den fazla para biriminde mevduat kabul ediyor.

  Luno

  2013 yılının başında kurulan Luno, kripto para birimi endüstrisindeki en eski Bitcoin borsalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Önceden BitX olarak bilinen borsa 2017 başlarından Luno olarak isim değiştirdi. Luno'nun kurucusu Timothy Stranex, Google'da hizmet sağlayan eski bir çalışandır.

  Luno, Avrupa'da ikamet eden kullanıcıların, para yatırdıktan sonra banka havalesi, banka kartı veya kredi kartı kullanarak Bitcoin satın alma olanağı sağlıyor.

  Luno, Luno'ya kaydolma, kimliğinizi doğrulama, Luno hesabınıza para yatırmak, fonlarınızla BTC, BCH veya ETH satın alımı gibi kullanımı son derece kolay aşamalardan oluşuyor.

  Kraken

  İtalya'da Bitcoin satın alınabilecek bir başka borsa ise Kraken'dir. Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Kraken, 2011'den beri faaliyet gösteriyor. Düzinelerce kripto para birimi ve USD, GBP ve EUR gibi fiat para birimlerini destekliyor.

  Borsa ücretleri sipariş türüne ve işlem hacmine bağlı olarak, % 0 ile % 26 arasında değişiyor. Kraken, USD (FedWire), EUR (SEPA) ve CAD (Wire & EFT) cinsinden mevduat sunuyor.

  CEX.IO

  CEX.IO, dünya çapında milyonlarca müşteri tarafından güvenilen ve İtalyan kullanıcıların BTC'yi kredi kartı veya banka kartı ile satın almalarını sağlayan çok işlevli bir kripto para birimi borsası olarak tanınıyor.

  Çoklu ödeme seçeneklerine (SWIFT, SEPA, ACH, daha hızlı ödemeler), 7/24 müşteri desteğine ve kanıtlanmış platform istikrarına sahip olan CEX.IO, USD, EUR, GBP ve RUB cinsinden mevduat kabul ediyor.

  Sonuç olarak, İtalya'da BTC satın alımı için kripto para borsalarından en iyi olarak bilinen Coinbase borsası, 30 milyondan fazla müşterisi ile İtalya'da Bitcoin satın almak için en çok tercih edilen borsadır. Coinbase'de basit, güvenli ve kolay bir doğrulama işlemi vardır. Bitcoin'e erişimin hızlı olması gerektiğinde, İtalyan müşterilerin % 3.99 ücrete tabi olan bir banka kartı ya da kredi kartı ya da yalnızca % 1.49 ücret gerektiren banka mevduatları ile anında alışveriş yapabilmeleri mümkündür.


   


   

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Kriptoexchange ile ilgili her şey

  İtalya'da BTC alımı yapılabilecek en iyi borsa

  İtalya'da BTC alımı yapılabilecek en iyi borsa

  Çokça kripto para birimi ile borsa seçeneğinin olması ve kripto piyasasındaki hızlı değişim güncel kalmayı gerektiriyor. Bu doğrultuda, İtalya'da kullanılan en iyi beş borsa listelendi...

  • 24 Temmuz 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.