İşte hackerların siber saldırılardan kazandığı devasa rakam

İşte hackerların siber saldırılardan kazandığı devasa rakam
  • 13 Ağustos 2019

Siber suçlular, 2019'da dijital para birimlerinden, yatırımcılardan ve kullanıcılardan 4,3 milyar dolar kazandılar.

Blockchain güvenlik şirketi CipherTrace, 12 Ağustos'ta Cointelegraph ile paylaştığı Anti-Kara Para Aklama raporunda kripto para hırsızlığı ile ilgili bilgi verdi.

CipherTrace’in açıklamasına göre, düpedüz hırsızlık, dolandırıcılık ve dijital para sahiplerinden ve işlem platformlarından gelen fonların diğer türden kötüye kullanılması gibi nedenlerle 2019’da yaklaşık 4,3 milyar dolar zarar söz konusu oldu.

2019'un ilk çeyreğinde, bilgisayar korsanlarının kripto para birimi borsalarından 124 milyon doların üzerinde fon çaldığı ve 2019'da borsalardan toplamda ise 480 milyon doların çalındığı bildirildi.

CipherTrace'in bahsettiği en büyük kayıp olayı, kullanıcıları ve yatırımcıları 2.9 milyar dolar dolandıran PlusToken programı.

Yasadışı faaliyetler için en popüler dijital para birimi olarak, kötü aktörler öncelikle yasadışı uyuşturucu, silah, siber ve bankacılık kimlik bilgileri almak ve satmak için Bitcoin'i (BTC) kullandılar.

Bununla birlikte, karanlık pazarlar ve kötü amaçlı yazılım saldırıları, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Monero (XMR), Bitcoin Cash (BCH) ve Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere diğer kripo para birimlerini de yaygın olarak kullanmış durumda. 

Kötü amaçlı yazılım ve fidye yazılımlarına gelince, suçluların bildirilen vakaların % 98'inde BTC kullandığı, ETH’nin sadece % 1'inde  kullandığı belirtiliyor.

Son aylardaki en yüksek profilli kripto para hırsızlığı vakaları arasında, Birleşmiş Milletler'den gelen bir raporda, Kuzey Kore'nin 2019'da bankaları ve kripto para borsalarını hackleyerek yaklaşık 2 milyar dolar kazanması yer alıyor

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
  • Paylaş

ile ilgili her şey

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Dünyaca ünlü yarış serisi Formula 1 tarafından lisanslı Blockchain oyunu F1 Delta Time bu hafta sonunda F1 araba markalı tokenlar (NFT'ler) müzayedesi düzenliyor. 22 Kasım'da yapılacak ...

  • 25 Kasım 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.

En İyi Kripto Para Haberleri için Abone Ol!


KOİN ÇEVİRİCİ