İşte aşırı ateş ve su hasarına dayanıklı 7 çelik kripto cüzdan

Abone Ol
İşte aşırı ateş ve su hasarına dayanıklı 7 çelik kripto cüzdan
 • 26 Aralık 2019
 • Yazar: Onur Altan Tan

  Kripto para birimleri son birkaç yılda değerli hale geldi ve donanım cüzdanları artık kripto evreninde bir dayanak noktası. Son günlerde, kripto anahtarlarını sert bir metal parçası üzerinde depolayan çelikten hazırlanmış cüzdanlar giderek daha popüler hale geldi. 

  Aşağıda, metal bileşenlerden üretilen 'kıyamet' dijital para cüzdanı çeşitleri yer alıyor:

  ÇELİK CÜZDAN TRENDİ

  Çelik kripto cüzdanlar 2019'da popüler bir depolama şekli haline geldi ve kripto destekçilerinin bugün birden çok seçeneği var. Cryptosteel'in yarattığı birkaç çelik cüzdan var.

  Ayrıca, Casa CTO ve yazılım geliştiricisi Jameson Lopp, “Metal Bitcoin Tohum Depolama Stres Testi” serisini yayımladı. İnsanlar uzun süre kullanabilecekleri ve kritik derecede hasar dayanabilen metal  cüzdan fikrini seviyor. Örneğin, bir kripto para sahibinin evi yanıyorsa, elektronik donanım cüzdanı da kesinlikle alevler içinde kalacaktır. Çelik cüzdanlar, mükemmel olmasa da, çok daha fazla tehlikeye dayanabilir, su ve yangın hasarlarını atlatabilir. Örneğin, alüminyum kabaca 1225 ° F'ye dayanabilirken çelik 2500 ° F civarında ısıya dayanabilir. Plastiklerin erime noktası 320 ° F ile 410 ° F arasındadır. Günümüzde çoğu donanım cüzdanı, yangın ve sudan kolayca zarar görebilecek plastik ve alüminyum bileşenlerden yapılıyor.

  KRİPTO ANAHTAR YIĞINI

  Kripto Anahtar Yığını, bir kart gibi şekillendirilmiş ancak aşırı yangın koruması sağlayan kara anotlanmış paslanmaz çelikten üretilmiş bir cüzdan. Üreticisi, ürünün bir ev yangınının ortalama sıcaklığının iki katı olan 2200 ° F'ye kadar yangın sıcaklığına dayanabileceğini iddia ediyor. Cüzdanlar su geçirmez ve paslanmaya karşı dayanıklı. Explorers Stack ürünü 70 dolar ve üç adet bellek destekleyici ve bir oyma cihazı ile geliyor.

  KRİPTO ANAHTARLARI

  Crypto Keys tarafından üretilen 28 dolarlık "Evrensel Anahtar Paketi", sel ve yangına dayalı çelikten yapılmış bir başka depolama seçeneği.

  CYPHERSAFE

  Cyphersafe Cypherwheel, BIP-0039 ve SLIP-0039 özel anahtarlarını veya diğer hassas bilgileri saklayan ilginç görünümlü bir çelik cüzdan. Bununla birlikte, 70 dolarlık Kripto Anahtar Yığını ve 28 dolarlık Kripto Anahtar paketinden farklı olarak, Cypherwheel’in fiyatı 200 dolar. Ancak diğerlerinden farklı olarak, Cypherwheel daha fazla güvenlik ekleyerek bir asma kilitle kilitlenebiliyor ve 96 karaktere kadar saklama yeteneğine sahip. Paslanmaz ve su geçirmez metal cüzdan, 2000 derecelik ısıya dayanabiliyor. 

  STEELWALLET - ÇELİK CÜZDAN

  Bugün piyasada bulunabilecek bir başka metal cüzdan ise, çevrimdışı bir çelik yedekleme aracı olan Steelwallet. Çelik cüzdan paketleri paslanmaz A2 / ASIS 304 / SS304 çelikten yapılmış ve yangına, suya, korozyona ve elektriğe dayanıklı. 65 dolarlık Steelwallet paketi metal bir delme kalemi ile birlikte geliyor.

  RYTOSTEEL KAPSÜL

  Cryptosteel Capsule adı verilen otonom çevrimdışı depolama ürünü, fiyat listesi 82 dolardan başlayan, 515 gram ağırlığında çelik bir silindir cüzdan. Şirket hala klasik Cryptosteel Kaset ürünlerini de üretiyor ve onların fiyatları da 92 dolardan başlıyor. Cryptosteel'in iki çelik cüzdan cihazı da ateşe, suya ve korozyona dayanıklı.

  SIMBIT

  Simbit isimli çelik cüzdan, tipik ev yangından daha sıcak olan 600 ° F ısıya uzun süre dayanabiliyor. Simbit denizcilikte kullanılan kalitede paslanmaz çelik alaşımından üretildiğinden geleneksel paslanmaz çelikten daha fazla korozyona dayanıklı. 

  QUADRAT REGISTER

  Quadrat Register, Cryptosteel Kapsülüne benzeyen başka bir silindir şeklindeki metal cüzdan ve fiyatı 330 dolar. Quadrat Register, kullanıcıların 128 farklı sembol veya kelime üretip GENESIS kod listesine bağlayabilesi için iki noktalı şifreleme de sunuyor. Quadrat Register, Alman paslanmaz çelikten üretildiği için ateşe ve suya dayanıklı.

  Bugün piyasada başka birçok metal cüzdan ve ürün var. bulletproofbitcoin.com tarafından satılan ürünler gibi demir ve titanyum gibi metallerden yapılanlar da var. Birçok kişi, dayanıklı cüzdan fikrini takdir ediyor, çünkü bu ürünler bir telefon veya elektronik cihazdan çok daha fazla hasara dayanabiliyor.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Kripto anahtarları ile ilgili her şey

  İşte aşırı ateş ve su hasarına dayanıklı 7 çelik kripto cüzdan

  İşte aşırı ateş ve su hasarına dayanıklı 7 çelik kripto cüzdan

  Kripto para birimleri son birkaç yılda değerli hale geldi ve donanım cüzdanları artık kripto evreninde bir dayanak noktası. Son günlerde, kripto anahtarlarını sert bir metal parçası üzer...

  • 26 Aralık 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.