İngiliz Yatırımcılarının Bazı Korkuları Bitcoin'e Yönelmelerini Sağlıyor

Abone Ol
İngiliz Yatırımcılarının Bazı Korkuları Bitcoin'e Yönelmelerini Sağlıyor
Gökçe Hürata
 • 14 Aralık 2020
 • Yazar:

  Pandemiden kaynaklanan belirsizliğin Sterlin üzerindeki olumsuz etkileri ve İngiltere Merkez Bankası üzerindeki baskıyı artıran Brexit olasılığı gibi nedenler, İngiliz yatırımcılarını dijital para birimi gibi alternatif para birimlerine yönlendirdi. 

  Kripto para birimi borsası Kraken'e göre, İngiliz yatıırmcıları Bitcoin'e giderek daha fazla ilgi duyuyor.

  Kraken, sterlin cinsinden 38 kat daha fazla paranın Bitcoin ile değiştirilmesinin, ABD doları yerine Bitcoin'i tercih eden yatırımcıların büyümesini körüklediğini belirtti. Bitcoin, Aralık ayı başlarında 19.920.53 dolara yükseldi.

  Kraken, 2017'de yükselişe giren BTC'ye dikkat çekti, ancak bu yükselişin daha çok Asya yatırımcıları tarafından yönlendirildiğini ifade etti. 

  Kraken, önceki bir bitcoin boğa koşusu 2017'te görüldü, ancak bu çoğunlukla Asya yatırımcıları tarafından yönlendirildi, diyor Kraken.

  Bitcoin, destekçiler tarafından uzun zamandır dijital altın olarak görülüyor.

  Deutsche Bank'a göre, Bitcoin'in alternatif bir değer deposu olarak çekiciliği güçleniyor.

  Küresel Temel Kredi Stratejisi başkanı Jim Reid, ”Altının dolar riskini, enflasyonu ve diğer şeylerden korunmak için kullanıldığı yerlerde Bitcoin kullanımı için artan bir talep var gibi görünüyor" yorumunda bulundu.

  Kripto para birimi borsası Coinbase'in Avrupa yöneticisi Marcus Hughes, kripto para birimindeki süregelen evrimin İngiltere'deki müşteri faaliyetlerini yönlendirdiğini söyledi.

  Hughes, Birleşik Krallık'taki Bitcoin'in daha yüksek işlem hacimlerinin, mikrostrateji de dahil olmak üzere kurumsal ilgi seviyelerinin artması, Bitcoin'i bilançolarına alması ve ödeme mekanizmalarının daha geniş farkındalığı nedeniyle olduğunu da sözlerine ekledi.

  Financial Conduct Authority'nin, kripto para birimlerini satan şirketler için Ocak ayından itibaren zorunlu kaydı gibi daha sıkı düzenlemeler, riskten kaçınan yatırımcıların Bitcoin'i benimsemelerini kolaylaştırmada etkin rol oynuyor.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Ingiliz ile ilgili her şey

  İngiliz Yatırımcılarının Bazı Korkuları Bitcoin'e Yönelmelerini Sağlıyor

  İngiliz Yatırımcılarının Bazı Korkuları Bitcoin'e Yönelmelerini Sağlıyor

  Pandemiden kaynaklanan belirsizliğin Sterlin üzerindeki olumsuz etkileri ve İngiltere Merkez Bankası üzerindeki baskıyı artıran Brexit olasılığı gibi nedenler, İngiliz yatırımcıların...

  • 14 Aralık 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.