İki Şirket Ethereum ile  Amazon Satın Alma İşlemleri için​​ Ortaklık Kurdu

İki Şirket Ethereum ile Amazon Satın Alma İşlemleri için​​ Ortaklık Kurdu

  • Haziran 14 ,2019

İki Blockchain odaklı şirket, Amazon'un ethereum ile satın alınmasını sağlamak için bir araya geliyor.

Cuma günü yayınlanan bir basın bülteninde, kripto ödemeleri şirketi CLIC Technology, blockchain altyapı sağlayıcısı ve B2B platformu ile işbirliği yaptığını söyledi. Şirketler  Amazon müşterilerinin ürünler için Ether ile ödeme yapmalarına olanak tanıyan, uygulama benzeri bir tarayıcı uzantısı geliştirdiğini söyledi. Çaba, geçen Mart ayında ethereum kurucusu Vitalik Buterin tarafından belirtilen bir teknoloji olan Plasma Cash'e dayanacak. 

Firma, Plazma Cash uygulamasının, ethereum blockchain'dekine kıyasla işlem hızlarını “çarpıcı şekilde hızlandıracağını” söyledi. CLIC Technology CEO'su Roman Bond konu hakkında şunu diyor;

''Kirpto para birimini e-ticaret pazarına getirmek, iki yeni nesil endüstrinin birleşmesidir. Bu proje üzerinde çalışmaktan ve onlarla birlikte başka pek çok iddialı projeye devam etmekten heyecan duyuyoruz. ”

İleriye dönük olarak, iki şirket, diğer kripto para birimleri için de benzer ödeme ürünleri oluşturmayı planlıyor ve ERC-20, ERC-721 ve diğer ethereum standartlarını şu anda dikkate alınan seçenekler olarak listeledi. 

Açıklamaya göre CLIC Technology, şimdi pilot aşamasında olan CLICPay adlı bir kripto ödeme platformu geliştiriyor.