İki Madenci Bitcoin Cash Ağına İyi Nyiyeli %51 Saldırı Gerçekleştirdi

İki Madenci Bitcoin Cash Ağına İyi Nyiyeli %51 Saldırı Gerçekleştirdi
  • 25 Mayıs 2019

İki madencinin bitcoin cash (BCH) blok zincirine% 51 saldırı düzenlediği bildirildi,

Proof-of-Work (PoW) algoritmasıyla işlem yapan, çok büyük bir şekilde kripto para madencilerine bağımlı olarak hareket eden Blockchain ağlarına yüzde 51 saldırısı yapılabiliniyor. Birçok kişi % 51'lik bir saldırının kötü niyetli bir durum olduğunu söylesede bu durum biraz farklı. Bitcoin Cash ağında kimliği bilinmeyen bir madenci kendisinin olmadığı koinleri almak istedi. Bu olay sonrası BTC.top ve BTC com bir araya gelerek bu duruma bir önlem alınması gerektiğini söylediler.. Bitcoin Cash ağının en büyük iki maden havuzu olan BTC.top ve BTC com, kimliği bilinmeyen bu madencinin kendisine ait olmayan koinleri almasını engelleyebilmek için ağa bir yüzde 51 saldırısı yaptılar.

Kriptoekonomi Podcast sunucusu Guy Swann konu hakkında şunları söyledi;

Kimliği doğrulanmayan bu madenci söz konusu koinleri tek başına çalmaya çalışınca BTC.top ve Btc com bu durum hakkında hemen gerekeni yaptı. Bir an önce harekete geçen bu iki grup ilgili işlemleri ortadan kaldırarak kendi işlemlerini ön plana attılar. Yani bu iki madenci kendilerinde başkasına ait olan iki işlemi ortadan kaldırıp yerine kendi işlemlerini koyma hakkını gördüler.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
  • Paylaş

ile ilgili her şey

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Dünyaca ünlü yarış serisi Formula 1 tarafından lisanslı Blockchain oyunu F1 Delta Time bu hafta sonunda F1 araba markalı tokenlar (NFT'ler) müzayedesi düzenliyor. 22 Kasım'da yapılacak ...

  • 25 Kasım 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.

En İyi Kripto Para Haberleri için Abone Ol!


KOİN ÇEVİRİCİ