'I Can't Breathe' adlı sanat eseri blockchain destekli bir sosyal ağda satıldı

Abone Ol
'I Can't Breathe' adlı sanat eseri blockchain destekli bir sosyal ağda satıldı
Gökçe Hürata
 • 01 Haziran 2020
 • Yazar: Gökçe Hürata

  Nijeryalı dijital ve kripto sanatçısı olan Osinachi, 31 Mayıs'ta 7 Ethereum (ETH) için en son “I Can't Breathe” adlı dijital sanat eserini bir blockchain sanat sosyal ağ sitesi olan SuperRare'de yaklaşık 1,703 dolar sattı.

  Finansman Bir Amaca Hizmet Ediyor

  Mediapolis'te ortaya çıkan bir şiddeti yansıtan Osinachi'nin eseri, altı saatten daha kısa bir sürede açık artırmada satıldı. Sanatçıya göre, gelirlerin bir kısmı kayda değer bir nedene gidecek. “Bu NFT'den elde edilen gelirin bir kısmı Black Lives Matter hareketine verilecek.” açıklamasını yaptı.

  Osinachi, 2018 yılında New York'taki Ethereal Zirvesi'nde sanat eserleri sergileyen ilk Nijeryalı sanatçı oldu. Ayrıca, 2019 Bridgeman Studio Ödülü  için de kısa listeye alındı.

  Sanat İçin Blockchain Destekli Pazar

  Superrare'deki her sanat eseri, ağdaki bir sanatçı tarafından otantik olarak yaratıldı. Daha sonra orijini doğrulamak ve parçanın tüm tarihini izlemek için Ethereum blockchain tarafından desteklendi.

  Sanat eseri, kendisi kadar eşsiz bir coin olduğundan ötürü, uzun vadeli yatırım olarak satın alınan ve satılabilen kripto tahsil edilebilir bir dijital ürün olan geri ödenebilir olmayan bir ERC-721 coin'i olarak tokenleştirildi. Sanatçılar, kreasyonlarını bir açık artırma için hazırlamayı veya belirli bir fiyattan satmayı seçebilir.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Açık artırma ile ilgili her şey

  'I Can't Breathe' adlı sanat eseri blockchain destekli bir sosyal ağda satıldı

  'I Can't Breathe' adlı sanat eseri blockchain destekli bir sosyal ağda satıldı

  Nijeryalı dijital ve kripto sanatçısı olan Osinachi, 31 Mayıs'ta 7 Ethereum (ETH) için en son “I Can't Breathe” adlı dijital sanat eserini bir blockchain sanat sosyal ağ sitesi olan SuperR...

  • 01 Haziran 2020
  O açık artırma sonuçlandı…

  O açık artırma sonuçlandı…

  ABD Marshals Servisi, 2018'in sonundan bu yana düzenlediği ilk açık artırmada yaklaşık 40 milyon dolar değerindeki Bitcoin'i açık artırmayla ihale etti.  Marshals, 37.7 milyon dolar...

  • 22 Şubat 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.