Hyundai’nin Blockchain kolundan yeni yatırım

Hyundai’nin Blockchain kolundan yeni yatırım
  • 15 Ekim 2019

Güney Kore’nin en büyük otomobil üreticisi Hyundai Motor Group’un blok zinciri kolu olan Hdac Technology, 2019’da 10 milyon dolarlık blok zinciri yatırım fonu kurmayı planlıyor.

Hdac fonları ana ağını başlatmak ve merkezi olmayan uygulamalar geliştirmek, yeni sanayi girişimlerini desteklemek için harcayacak .

Raporda, Hyundai token (HDAC) şirketinin yayıncısı olan Hdac'ın ana ağını 2020 yılının ilk çeyreğinde yayınlamayı planladığı belirtiliyor. Daha önce açıklandığı gibi, testnet'in Kasım 2019’da başlaması planlanıyor.

Hdac'daki Güney Kore ofisi başkanı Joo Yong-wan, şirketin Güney Kore teknoloji devi Cocoa'nın Klaytn platformunun ana ağını Haziran 2019'da başlatan blok zinciri kolu olan Ground X gibi yerel işletmelerle işbirliği yapmak istediğini belirtti.

Hyundai, şu ana kadar blockchain teknolojisini aktif olarak kullanıyor. Nisan ayında, şirket elektrikli araçların akıllı telefonlarla eşleştirilmesi için bir blok zinciri başvurusu yaptığını açıkladı. Bu yılın başlarında, Hyundai’nin finansal hizmetler yan kuruluşu Hyundai IBM, iş modelini blockchain kullanarak dönüştürdü.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.