Huobi’den Türk Lirası adımı

Huobi’den Türk Lirası adımı
  • 19 Ekim 2019

Kripto para birimi borsası Huobi Global yakında Türkiye vatandaşlarının yerel fiat para birimleri olan Türk lirasıyla kripto para birimleri satın almalarına izin verecek.

Huobi Cuma günü yaptığı açıklamada, Türkiye'de bu yılın sonunda bir lira (TRY) / (USDT) kuru  ile başlayan bir fiat kapısı açacağını duyurdu. Bu, kullanıcıların banka havalesi yoluyla lira biriktirebilecekleri ve kripto para alabilecekleri, değişim yapabilecekleri anlamına geliyor.

Borsa, Türk kullanıcılarına yerli tokeni Huobi Token (HT) sahibi olanlara yüzde 0.1, işlem ücretlerinde yüzde 50, hatta işlem ücretlerinde yüzde 0.07 daha düşük bir indirim sunuyor.

Huobi Global CEO'su Livio Weng, “Türkiye bizim için önemli bir bölge. Borsa ilk olarak Haziran ayında Türkiye'ye genişleme planlarını açıkladı ve önümüzdeki 12 ay içinde ülkede daha fazla genişleyeceğiz” ifadelerini kullanıyor.

Duyuruda, Huobi, bitcoin’in, Türkiye’de son derece popüler olduğunu ve nüfusun yüzde 20’sinin kripto para birimlerinden birine sahip olduğunu ve TL’nin dünyadaki en popüler beşinci kripto kuru olduğunu söyledi.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.