Hong Kong ve Çin blockchain projesinde bir araya geliyor

Hong Kong ve Çin blockchain projesinde bir araya geliyor
  • 07 Kasım 2019

Hong Kong ve Çin ortak ticaret finansmanı için blockchain projesinde bir araya geliyor...

Hong Kong ve Çin, ticari finansman işlemlerini iyileştirmek için bir blok zinciri projesine ortak oldu. Şehrin fiili merkez bankası olan Hong Kong Para Otoritesi (HKMA) Çarşamba günü duyurulan habere göre, Çin Merkez Bankasına bağlı şirketler ile Çin'in merkez bankasının dijital para birimi kurumu arasında bir anlaşma yapılması gerektiğini söyledi. 

2020 yılının ilk çeyreğinde başlaması beklenen bu deneme, HKMA’nın blok zinciri bazlı ticaret finans platformu eTradeConnect ile Çin merkez bankası Ticaret Finans Platformu’nu birleştirmeyi amaçlıyor.

HKMA, “Bağlantı başarıyla kurulduktan sonra, her iki yerde de firmalara daha uygun ticaret finansmanı hizmetleri sağlayacak ve Hong Kong'daki bankaların ticaret finansmanı işlerinin genişlemesini hızlandırmalarını sağlayacak” açıklamasını yapıyor.

eTradeConnect, ticaret verimliliğini artırmak için Ekim 2018’de başlatıldı ve şu anda HSBC ve Standard Chartered’in de dahil olduğu 12 bankası bulunuyor.

HKMA ayrıca, habere göre ticari finansman süreçlerini sayısallaştırmak için blockchain teknolojisinin kullanımıyla ilgili olarak Hong Kong’daki Uluslararası İskan Bankası’nın İnovasyon Merkezi’ni de keşfedecek.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.