Hindistan tekrar Bitcoin'i kabul edecek mi?

Hindistan tekrar Bitcoin'i kabul edecek mi?
  • 08 Kasım 2019

Hindistan dev banka dolandırıcılığı operasyonu... Bitcoin yasağı kalkar mı?

Merkez Soruşturma Bürosu, devam eden dolandırıcılık vakalarını sorgulamak üzere 170'ten fazla farklı bankacılık bölgesine baskın düzenlemeye karar verdi. Hindistan, 2018’den bu yana kripto karşıtı bir ülke ve insanlar Bitcoin'in bankacılık olanaklarından daha iyi bir alternatif olduğunu düşünüyor.

Bankacılık dolandırıcılığı davalarında önemli bir artış oldu ve şu ana kadar bu rakam 42'ye ulaştı. Hindistan’ın CBI’sı, bu dolandırıcılık davaları hakkında bilgi toplamak için ülke genelinde yaklaşık 170 bankacılık merkezine yönelik bir baskın düzenledi. Bu 42 dolandırıcılık davası yaklaşık 1 milyar dolar değerinde.

Bu, yaklaşık 1000 CBI memurunun katılımıyla ülkede gerçekleşen en büyük koordineli baskınlardan biri durumunda.

Bankalar için zor zaman

Baskın, Chandigarh, Delhi, Haryana, Maharashtra, Pencap ve diğerlerini içeren 16 farklı eyalette 15 farklı devlet bankasında gerçekleşti. 

Vakaların çoğu ödenmemiş kredilerden oluşuyor ve Hindistan Devlet Bankası da bu 15 bankadan biri. SBI, Hindistan’ın en büyük para borç veren devlete ait bankası olarak kabul ediliyor.

Hindistan tekrar Bitcoin'i kabul edecek mi?

Hong Kong'un jeopolitik sorunları nedeniyle küresel dünyada durgunluğa yol açan tehditler nedeniyle finansal dünyadaki belirsizliğin artmasıyla birlikte, insanlar Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yöneliyor.

Dağıtılmış kripto para birimi, siyasi yangınlardan uzak durma ve dolandırıcılardan etkilenmeme kolaylığı sağlıyor. Hindistan hükümeti ülkedeki varlıkları yasaklamaya karar verdiklerinde kripto para birimlerine geri döndü. İnsanlar, zayıf bankacılık sistemiyle savaşmaya devam ederken yasağı kaldırmaya hazır olmadıkları için ülkenin inkar içinde yaşadıklarına inanıyor.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.