Hacklendi... Şimdi nasıl para iadesi yapılacağını araştırıyor...

Hacklendi... Şimdi nasıl para iadesi yapılacağını araştırıyor...
  • 15 Ekim 2019

Cryptopia kullanıcılara nasıl para iadesi yapılacağını araştırıyor...

Yeni Zelanda merkezli hacklenen kripto para birimi borsası Cryptopia’nın ardındaki şirket Grant Thornton,  platformun geliştiricileri ile para iadesi işleminin en iyi nasıl yapılacağını tartıştı.

İlk olarak 23 Eylül tarihli Grant Thornton’un sızdırdığı bir e-postaya göre, yöneticileri 7 Ekim’de geliştiriciler için çevrimiçi bir toplantı yapmayı planlıyorlardı. “Cryptopia durumunun ölçeği, karmaşıklığı ve benzersiz yapısı göz önüne alındığında, geliştirici topluluğu ile işbirliğine dayalı bir ilişki geliştirmek arzu edilir.”

Hareket, geçen Ocak ayındaki saldırıdan sonra toplamda 4,2 milyon dolar kaybeden borsadaki müşterilere geri ödeme yapmak için en son adımı atıyor.

Ağustos ayında, cüzdan sahiplerini belirlemeye yönelik hazırlıklar devam ederken, tasfiye süreci çeşitli engellerle karşı karşıya kaldı. Grant Thornton'a göre, Salı günkü toplantıda tasfiye sürecini geliştiricilere açıklamak ve onların ilerlemesini istemek için yardım istedi.

E-posta devam ediyor: “Tasfiyenin genel başarısı için hayati bir unsur olduğuna ve kripto topluluğu için genel olarak olumlu bir mesaj olduğuna inanıyoruz.”

Hack, ölçek olarak 2019’daki diğer önemli borsa hacklerinden biraz daha küçük. Binance, mayıs ayında 41 milyon dolarlık bir hack’e maruz kalmıştı. Kanada merkezli platform QuadrigaCX ise 200 milyon dolara yakın zarara uğradığı bir skandalla karşılaşmıştı.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.