Google'da Ethereum Aramaları Rekor Kırdı

Abone Ol
Google'da Ethereum Aramaları Rekor Kırdı
Serkan Aydın
 • 08 Ocak 2021
 • Yazar:

  Yeni boğa piyasasına rağmen, pek çok kripto para birimi, ''Google arama” zirvelerine yaklaşamadı. Ethereum ise yeni rekor seviyelere ulaştı.

   Geçmişdeki dönemlerle kıyaslandığında, her zamankinden daha fazla insan, Google'da "Ethereum" kelimesini arıyor.

  Google Trendler, şu anda “Ethereum” için yapılan Google aramalarının sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu ve son ETH boğa koşusunun zirvesinde arama eğilimini ve ilgisini gölgede bıraktığını ortaya koyuyor.

  Ethereum’un Google aramalardaki bir önceki zirvesi, ETH’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.432,88 dolara yükseldiği 13 Ocak 2018’di.

   Google Aramaları Neden Önemli?

  Tarihsel olarak bir "halk ölçütü" olarak kabul edilen Google aramalarının sayısı ve oranı, söz konusu kripto para veya proje için pozitif duyarlılıkla ilişkilidir.

  Ethereum'a olan arama ilgisinin, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarken zirve yapacağı mantıklı olsa da, 23 Aralık 2017'deki en yüksek popülaritesinin sadece yüzde 65'inde kalan "Bitcoin" aramaları için aynı şey söylenemez. 

  Bununla birlikte, birçok kişi yaklaşık 5:1 oranında “Ethereum” yerine “Bitcoin” arıyor.

  Çeşitli kripto arama terimleri için popülaritenin artması, meraklı yatırımcılar satın alımlar yaptıkça, fiyatı yükseltir. Böylece daha fazla ilgi uyandırarak daha fazla sayıda aramayla sonuçlanacak şekilde potansiyel olarak kendi kendini devam ettiren bir boğa koşusu doğurabilir.

  Google Trendler ayrıca bölgelere göre ilgili alanlarına karşılık gelen veriler de sağlar. Şu anda, arama terimi olarak “Ethereum” a en çok ilgi gösteren ülkeler Kosova, Kuzey Makedonya, Slovenya, Nijerya ve Çin'dir.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Etheruem ile ilgili her şey

  Google'da Ethereum Aramaları Rekor Kırdı

  Google'da Ethereum Aramaları Rekor Kırdı

  Yeni boğa piyasasına rağmen, pek çok kripto para birimi, ''Google arama” zirvelerine yaklaşamadı. Ethereum ise yeni rekor seviyelere ulaştı.  Geçmişdeki dönemlerle kıyasland...

  • 08 Ocak 2021
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.