Facebook'un Kripto Projesine Dev Firmlardan 10 Milyon $ Yatırım

Facebook'un Kripto Projesine Dev Firmlardan 10 Milyon $ Yatırım
  • 14 Haziran 2019

13 Haziran'da Wall Street Journal (WSJ)'ın duyurduğu habere göre Facebook kripto para birimi projesi için, Visa, Mastercard, PayPal ve Uber'i içeren bir düzineden fazla firmanın desteğini yakında açıklayacağı iddia etti.

The Wall Street Journal, anonim kaynaklardan sağladığı bilgileri ile birlikte aı paylaşışan her bir şirketin kripto para biriminin yönetimini yapacak olan vakfa yaklaşık 10 milyon dolar fon aktarımı sağladığı söyleniyor. Bu para, fiat para birimlerinden oluşan bir sepete konulacak ve kripto para biriminin desteklenmesini sağlayacak. 

Facebook 18 Haziran’da kripto para birimiyle ilgili birçok bilginin yer alacağı white paper’ını paylaşacak. Buna ek olarak Facebook, bu hafta Blockchain ile ilgili birçok iş ilanı yayınladı. Bu ilanların sayısı 28 kadar yükselidi.

Facebook, mesajlaşma altyapısını yeniden şekillendirmeyi ve tamamen sahip olduğu üç uygulamayı -(WhatsApp, Messenger ve İnstagram)bir çatı altına toplmayıplanlıyor Mayıs ayında, Facebook'un “Libra” ticari markasını tescil ettiği bildirildi ve proje üzerinde çalışan yaklaşık 100 kişinin olduğu açıklandı. Bu ayın başlarında Cointelegraph, Facebook çalışanlarının maaşlarının bir kısmını coin içinde alabilecekleri iddia etmişti.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
  • Paylaş

ile ilgili her şey

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Dünyaca ünlü yarış serisi Formula 1 tarafından lisanslı Blockchain oyunu F1 Delta Time bu hafta sonunda F1 araba markalı tokenlar (NFT'ler) müzayedesi düzenliyor. 22 Kasım'da yapılacak ...

  • 25 Kasım 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.

En İyi Kripto Para Haberleri için Abone Ol!


KOİN ÇEVİRİCİ