Facebook'un Kripto Projesine Dev Firmlardan 10 Milyon $ Yatırım

Facebook'un Kripto Projesine Dev Firmlardan 10 Milyon $ Yatırım

  • Haziran 14 ,2019

13 Haziran'da Wall Street Journal (WSJ)'ın duyurduğu habere göre Facebook kripto para birimi projesi için, Visa, Mastercard, PayPal ve Uber'i içeren bir düzineden fazla firmanın desteğini yakında açıklayacağı iddia etti.

The Wall Street Journal, anonim kaynaklardan sağladığı bilgileri ile birlikte aı paylaşışan her bir şirketin kripto para biriminin yönetimini yapacak olan vakfa yaklaşık 10 milyon dolar fon aktarımı sağladığı söyleniyor. Bu para, fiat para birimlerinden oluşan bir sepete konulacak ve kripto para biriminin desteklenmesini sağlayacak. 

Facebook 18 Haziran’da kripto para birimiyle ilgili birçok bilginin yer alacağı white paper’ını paylaşacak. Buna ek olarak Facebook, bu hafta Blockchain ile ilgili birçok iş ilanı yayınladı. Bu ilanların sayısı 28 kadar yükselidi.

Facebook, mesajlaşma altyapısını yeniden şekillendirmeyi ve tamamen sahip olduğu üç uygulamayı -(WhatsApp, Messenger ve İnstagram)bir çatı altına toplmayıplanlıyor Mayıs ayında, Facebook'un “Libra” ticari markasını tescil ettiği bildirildi ve proje üzerinde çalışan yaklaşık 100 kişinin olduğu açıklandı. Bu ayın başlarında Cointelegraph, Facebook çalışanlarının maaşlarının bir kısmını coin içinde alabilecekleri iddia etmişti.