Facebook'un Kripto Projesine Dev Firmlardan 10 Milyon $ Yatırım

Abone Ol
Facebook'un Kripto Projesine Dev Firmlardan 10 Milyon $ Yatırım
 • 14 Haziran 2019
 • Yazar: Onur Altan Tan

  13 Haziran'da Wall Street Journal (WSJ)'ın duyurduğu habere göre Facebook kripto para birimi projesi için, Visa, Mastercard, PayPal ve Uber'i içeren bir düzineden fazla firmanın desteğini yakında açıklayacağı iddia etti.

  The Wall Street Journal, anonim kaynaklardan sağladığı bilgileri ile birlikte aı paylaşışan her bir şirketin kripto para biriminin yönetimini yapacak olan vakfa yaklaşık 10 milyon dolar fon aktarımı sağladığı söyleniyor. Bu para, fiat para birimlerinden oluşan bir sepete konulacak ve kripto para biriminin desteklenmesini sağlayacak. 

  Facebook 18 Haziran’da kripto para birimiyle ilgili birçok bilginin yer alacağı white paper’ını paylaşacak. Buna ek olarak Facebook, bu hafta Blockchain ile ilgili birçok iş ilanı yayınladı. Bu ilanların sayısı 28 kadar yükselidi.

  Facebook, mesajlaşma altyapısını yeniden şekillendirmeyi ve tamamen sahip olduğu üç uygulamayı -(WhatsApp, Messenger ve İnstagram)bir çatı altına toplmayıplanlıyor Mayıs ayında, Facebook'un “Libra” ticari markasını tescil ettiği bildirildi ve proje üzerinde çalışan yaklaşık 100 kişinin olduğu açıklandı. Bu ayın başlarında Cointelegraph, Facebook çalışanlarının maaşlarının bir kısmını coin içinde alabilecekleri iddia etmişti.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Wall street journal ile ilgili her şey

  Blockchain Firmasından Facebook'a Suçlama

  Blockchain Firmasından Facebook'a Suçlama

  Blockchain şirketi Hedera, Wall Street Journal'da yayınladıkları reklam ile Facebook'a taklitçi yönetim modelleri için gurur duyduklarını belirtip teşekkür etii. Reklamda şu ifad...

  • 22 Haziran 2019
  Facebook'un Kripto Projesine Dev Firmlardan 10 Milyon $ Yatırım

  Facebook'un Kripto Projesine Dev Firmlardan 10 Milyon $ Yatırım

  13 Haziran'da Wall Street Journal (WSJ)'ın duyurduğu habere göre Facebook kripto para birimi projesi için, Visa, Mastercard, PayPal ve Uber'i içeren bir düzineden fazla firmanın desteğini yak...

  • 14 Haziran 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.