Ethereum 2.0'ın piyasaya sürülmesi 2 yıl sürecek! Peki bu fiyatı nasıl etkileyecek?

Abone Ol
Ethereum 2.0'ın piyasaya sürülmesi 2 yıl sürecek! Peki bu fiyatı nasıl etkileyecek?
Serkan Aydın
 • 21 Kasım 2020
 • Yazar:

  Vitalik Buterin, Eth 2.0'ın kullanıma sunulmasının neden 24 aya kadar süreceğini ve bunun devam eden bir süreç olduğunu açıkladı.

  Bugüne kadar, Beacon Chain'in lansmanı için depozito sözleşmesine% 20'den fazlası ödenmiştir.

  Ethereum 2.0'ın lansmanı 01 Aralık 2020 için planlanıyor, ancak lansman ertelenebilir. Şimdiye kadar, 524.288 ETH'nin 106.240 ETH'si ve dolayısıyla mevduat sözleşmesine yalnızca% 20.26'nın biraz altında ödeme yapıldı. Topluluk başlangıç ​​tarihi konusunda hala iyimser olsa da, şüpheler yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

  Ethereum 2.0'ın piyasaya sürülmesi yıllar alabilir

  Reddit'teki 'Bana Her Şeyi Sor' adlı programda, Vitalik Buterin, Beacon Chain'in 1 Aralık'ta başlayacağını ancak Ethereum'un piyasaya sürülmesinin önümüzdeki iki yıl boyunca Ethereum'u meşgul edecek ve devam eden bir süreç olduğunu belirtiyor. Twitter'da alevlenen bir tartışmanın ardından, bunun Eth 2.0 bileşenleri için herhangi bir gecikme anlamına gelmediğini, Eth 1.0'dan Eth 2.0'a geçişin bir parçası olduğunu tekrar açıkça belirtti.

  Buterin'e göre, önümüzdeki 24 ay boyunca Ethereum ekosistemi, tüm ağ temellerini ve bileşenlerini etkileyecek kalıcı bir değişim durumuna girecek:

  Gerçekçi olarak, önümüzdeki ~ 2 yıl boyunca, Ethereum hızlı dönüşüm altında bir ekosistem olacak […] Ethereum ekosistemi, uzun vadede kararlı ve güvenilir bir sistem olma konusunda kararlı bir hedefe sahip.

  Buterin: 'Eth 1.0'dan Eth 2.0'a geçiş muazzam miktarda zaman alacaktır, çünkü bu basit bir geçiş değildir, ancak Ethereum'u tüm sektörlerden ve endüstrilerden şirketler için küresel olarak kullanılabilir bir ekosistem haline getirecek yeni bir çağa götürecektir' dedi. Önümüzdeki 2 yıl içinde, göç sırasında yılda 4,7 milyon ETH serbest bırakılacak ve Buterin, uygulamanın önceki geçişlerden çok daha iyi olacağını umuyor.

  İhraç programı, önümüzdeki 1-2 yıl için yılda ~ 4,7 milyon veya birleştirme işlemine kadar ne kadar uzun sürerse sürsün ve ardından PoS bittikten sonra yılda ~ 0-2 milyon eksi yakılan ücretler (bu, ihraçtan daha da yüksek olabilir!) tamamen yerinde. Herhangi bir farklı cevap vermenin verimli olduğunu bile düşünmüyorum. Bununla birlikte, aşama 0 kodunun bitmiş olduğunu ve temelde sadece insanların para yatırmasını beklemesinin, örn. İle karşılaştırıldığında geçiş riskini önemli ölçüde azalttığını umuyorum. altı ay önce bile!

  Buterin, göçün planlandığı gibi ilerleyeceğini ve herhangi bir gecikme beklenmediğini belirtiyor. Bu nedenle ETH fiyatının olumsuz etkilenmeyeceğini de varsayıyor.

  Dubai'den yatırım devi ETH Staking'i destekliyor

  Dubai merkezli yatırım firması IBC Group, Eth 2.0'ın planlanan lansmanını desteklemek için merkezi olmayan bir stake hizmeti olan CanETH ile işbirliği yaptı. Şirket, 687 doğrulayıcı için 21.984 ETH'yi finanse etmek amacıyla 10 milyon dolar sağlıyor. IBC Group’un amacı, Eth 2.0’a başarılı geçişi ve ekosistemin uzun vadede daha fazla adaptasyonunu desteklemektir.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Ethereum 2.0 ile ilgili her şey

  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.