EOS açık kaynak prokolünün yeni sürümünü yayınladı

EOS açık kaynak prokolünün yeni sürümünü yayınladı
  • 16 Ekim 2019

EOS geliştiricisi Block.one, 8 Ekim'de Cointelegraph ile paylaşılan resmi bir basın bültenine göre, EOSIO açık kaynak protokolünün 2.0 sürümünün yayınlandığını açıkladı.

EOSIO, merkezi olmayan uygulamaları (DApps) geliştirmek ve barındırmak için kullanılan blok zincir tabanlı bir akıllı sözleşme protokolü. Temsilci olarak kabul edilen proof of stake algoritması odaklı bir consensus modelini kullanıyor.

Block.one’un duyurusuna göre, EOSIO 2.0’ın çekirdeği, akıllı sözleşmeleri işlerken sistem kaynaklarının daha verimli kullanılmasını sağlayan blockchain uygulamaları için uzmanlaşmış yüksek performanslı bir WebAssembly motoru olan EOS VM’de çeşitli geliştirmeler içeriyor.

Block.one, güncellenmiş EOS VM'nin EOSIO 1.0'da 16 katına kadar performans kazancı sağladığını ve böylece akıllı sözleşme verimliliğini büyük ölçüde artırdığını iddia ediyor.

Diğer önemli gelişmeler arasında, WebAuthn kimlik doğrulama standartlarının benimsenmesi, tarayıcılarda işlemlerin doğrulanması ve imzalanması için bir donanım aygıtının kullanılmasına olanak tanıyan ve EOSIO uygulamaları için ekstra kurulu yazılım gibi özellikler sayılabilir.

Basın açıklamasında, bu durum, özel anahtarların veya diğer hesap bilgilerinin izini tutmak zorunda olmayan kullanıcılar olmadan güvenliği artıracak.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.