Digital Asset Amazon ile Ortaklık Kuruyor

Digital Asset Amazon ile Ortaklık Kuruyor

  • Haziran 18 ,2019

Blockchain geliştirme şirketi Digital Asset, açık kaynaklı akıllı sözleşme dili olan DAML'yi daha erişilebilir hale getirmek için Amazon'un veri birimini kullanıyor. Özellikle, DAML artık kurumsal blok zinciri üreticisi devleri Hyperledger Fabric ve R3 Corda ile uyumlu olacak.

Digital Asset’in AWS Aurora ile ortaklığı, şirketlerin DAML’ı kullanarak uygulamalar oluşturabilecekleri ve daha sonra çeşitli blok zincir sistemlerine ekleyebilecekleri anlamına geliyor.

Kısaca, bir projeyi daha sonraki bir tarihte belirli bir deftere uyacak şekilde yeniden kodlamak yerine, projeler artık kodda bir değişiklik yapmadan Aurora'dan çoğu bloğa aktarılabilir. Firma, bunun, şirketleri zorlamadan blockchain dünyasına açacağını umuyor.

Dijital Asset Kurucu Ortak ve CEO'su Yuval Rooz, bazı işletmelerin blok zincirine olan ilgi konusunda muhafazakâr olduklarını, çünkü zaten en az on yıl sürecek bir altyapı inşa ederken bir muhasebe sistemine bağlı kalma riskini almadıklarını açıkladı. Rooz'a göre bulut uyumluluğu bu sorunu hafifletiyor.

Digital Asset, DAML'ı olabildiğince ulaşılabilir kılıyor yapmaya çalşıyor ve dili R3 Corda gibi rakip liderlerle bile uyumlu hale getiriyor.