Dev kripto para borsası BitPay’den alım satımlarda yeni kural

Dev kripto para borsası BitPay’den alım satımlarda yeni kural

  • Ağustos 13 ,2019

Kripto para ödeme işlemcisi BitPay, bazı yüksek değerli ödemeler, geri ödemeler ve ödemeler için yeni kimlik doğrulama önlemleri getiriyor.

ABD merkezli firmadan yapılan 1 Ağustos tarihli bir duyuruya göre, yeni önlemler özellikle BitPay ve Copay uygulamalarını kullanarak yapılan kişiden kişiye yapılan ödemeler için geçerli olmayacak.

BitPay, yeni kimlik doğrulama akışını, kullanıcıların işlem geçmişlerine ve çeşitli ödeme özelliklerine erişim sağlayan kişiselleştirilmiş bir ana sayfa olarak işlev görecek yeni bir BitPay Dashboard'un bir parçası olarak sunuyor.

BitPay ID'nin başlatılmasıyla, kullanıcıların Sosyal Güvenlik veya pasaport numarası gibi verilerin yanı sıra bir fotoğraflı kimlik girişi gerektiren bir kerelik bir doğrulama işleminden geçmeleri gerekecek.

Bu gereksinim, kullanıcıların bir  BitPay satıcısına 3.000 ABD Doları veya üzerinde yüksek değerli ödeme yapmaya çalıştıkları, 1.000 ABD Doları veya üzeri bir geri ödeme isteğinde bulunmaları,  BitPay ödemeleri alma veya bir BitPay ön ödemeli ürünü alma gibi durumlarda geçerli olacak. Duyuruda ayrıca şöyle deniyor:

“Bu süreç, kimlik doğrulama çabalarımızı geliştirmemize ve Bitcoin yatırımcıları için ödeme riskini azaltmamıza yardımcı oluyor. Ayrıca, BitPay ödemeleri gibi doğrulanmış kullanıcılara gelecekteki hizmetleri sunabilmemiz veya BitPay ön ödemeli ürünler almak isteyen insanlar için daha hızlı yükleme yapabilmemiz için de bu bir gereksinimdir. ”