Dev Bitcoin borsasından kayıpları telafi hamlesi

Dev Bitcoin borsasından kayıpları telafi hamlesi
  • 13 Ağustos 2019

Kripto para borsası Poloniex, Mayıs ayında meydana gelen bir flaş kazasından etkilenen ve 1.800 Bitcoin (BTC) civarında kayıpları söz konusu olan kullanıcılara, tazminat ödemesi için bir program olduğunu açıkladı. 13 Ağustos tarihli bir blog yazısında, şirket kullanıcıların zararlarını karşılama sözü verdi.

Ödemeler Ağustos ayından sonra başlayacak ve ilk ödeme, genelleştirilmiş zararlar ilk olarak 6 Haziran 2019'da tanındığından beri yapılan tüm işlem ücretlerini içerecek.

Poloniex'in eşler arası marj ticareti sistemi bulunuyor. Kullanıcılar, BTC'lerini, diğer kullanıcıların işlem yapmak için ödünç aldıkları bir ödünç verme havuzuna göndermekle ilgilenebilir. Borçlular teminatı sağlamalıdır.

Mayıs ayı sonlarında, Clams (CLAM) adlı az bilinen bir token bir saatten az bir sürede neredeyse % 80 düştü. Kazanın benzeri görülmemiş hızı, borç verenlerin sermayesini korumak için tasarlanan otomatik tasfiye sisteminde güvenlik önlemlerinin başarısız olmasına neden oldu.yaklaşık 1.800 BTC’lik bir zarar oluştu.

Bu Poloniex'in kaybedilen fonları geri ödemesinde ikinci adım. İlki, olaydan kısa bir süre sonra, 14 Haziran'da, zararların yaklaşık % 10'unun (180.736 BTC), etkilenen kredi verenler arasında orantılı olarak dağıtıldığı zaman meydana geldi.

Poloniex, blog yazısında, “müşterileri bütünleştirme” çalışmalarının bu iki adımla sınırlı olmadığını vurguluyor. Aynı zamanda aktif olarak takip edilecek daha fazla bilgi içeren başka stratejilerin de olacağını belirtiyor.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
  • Paylaş

ile ilgili her şey

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Dünyaca ünlü yarış serisi Formula 1 tarafından lisanslı Blockchain oyunu F1 Delta Time bu hafta sonunda F1 araba markalı tokenlar (NFT'ler) müzayedesi düzenliyor. 22 Kasım'da yapılacak ...

  • 25 Kasım 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.

En İyi Kripto Para Haberleri için Abone Ol!


KOİN ÇEVİRİCİ