Coincheck Saldırısın Arkasında Rus Hacker Grubu Olabilir

Coincheck Saldırısın Arkasında Rus Hacker Grubu Olabilir
  • 17 Haziran 2019

Japon kripto borsası Coincheck borsasında çalışan personellerin kişisel bilgisayarlarının hack edilmesinin arkasında rus kökenli bir grubun olabileceği belirtildi.

Hatırlanacağı üzerine Coincheck, Ocak 2018'de 534 milyon dolar değerinde NEM'in cüzdanlardan çalınmasıyla büyük bir zarar altına girmişti. Japon medya ajansı Asahi Shimbun, bu saldırının Kuzey Kore bağlantısı olabileceğinden bahsetmişti.

Uzmanlar şimdi, bu saldırının bilinmeyen bir bilgisayar korsan grubu tarafından yapılmış olabileceğini düşünüyor. Asahi Shimbun'a göre, son zamanlarda yapılan araştırmalarda, çalışanların kişisel bilgisayarlarına yapılan araştırmalarda "Mokes" ve "Netwire" virüsleri tespit edildi; bu virüs, borsadaki özel anahtarlara yetkisiz erişim sağlamak için virüsleri yükleyen bir e-posta yoluyla yayılmış olabilir. Her iki virüsün daha önce Rus bilgisayar korsanları tarafından yapıldıpı biliniyor. Konuyla ilgili bir ABD uzmanı medya ajansına şunları söyledi:

''Virüsün analizine göre, Doğu Avrupa ve Rusya, suç grubuyla ilgili olabileceğini düşünüyorum"

Asahi Shimbun'a göre her iki virüs de hackerların virüsle PC'yi ele geçirip ve uzaktan çalıştırmasını sağlıyor. Morks ilk olarak Haziran 2011'de bir Rus forumunda tanıtılırken, Netwire'ın siber güvenlik araştırmacılarının 12 yıldır bildiği bildirildi.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
  • Paylaş

ile ilgili her şey

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Dünyaca ünlü yarış serisi Formula 1 tarafından lisanslı Blockchain oyunu F1 Delta Time bu hafta sonunda F1 araba markalı tokenlar (NFT'ler) müzayedesi düzenliyor. 22 Kasım'da yapılacak ...

  • 25 Kasım 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.

En İyi Kripto Para Haberleri için Abone Ol!


KOİN ÇEVİRİCİ