Coinbase’den yeni işe alım hamlesi

Coinbase’den yeni işe alım hamlesi
  • 11 Eylül 2019

Kripto para borsası Coinbase, finans teknolojisi girişimi NerdWallet’ın eski COO’su Dan Yoo'yu, İş ve Veri Başkan Yardımcısı olarak işe aldı. Dan Yoo doğrudan Coinbase COO’su Emilie Choi'ye rapor verecek. NerdWallet'te Yoo, şirketin gelirini 10 katına çıkarmıştı.

Coinbase'de Yoo, şirketin ortaklıklarını, iş kararlarını ve girişim kolunu yönetecek. Yoo, karar vermesini teşvik etmek için Coinbase’in verilerinden ve analizlerinden yararlanacak.

Yoo'nun işe alınması San Francisco merkezli borsanın yoğun bir iş yüküne ve ciro zamanına denk geliyor. The Information'in raporuna göre Coinbase'deki yönetici çatışmaları hem eski COO Asiff Hirji hem de eski CTO Balaji Srinivasan'ın bu yılın başındaki rollerinden istifa etmesine neden oldu.

Yönetici cirosu ile ilgili olarak Yoo, The Block'a “Kripto girişimlerinde, yönetim ve yönetici cirosu var çünkü dinamik bir endüstrinin bir araya gelmesiyle uğraşıyorsunuz. Sağlam bir uzun vadeli yön bulmak zorundasınız. Tabi ki, bu kolay değil” açıklamasını yapıyor. İnsanları bir araya getirip etkili bir şekilde şirketi yürütmenin zor olduğunu belirten Yoo, özellikle Silikon Vadisinde bu tür işlerin bir ciro ile sonuçlandığına vurgu yapıyor.”

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…