CNN Business'tan Çarpıcı Bitcoin (BTC) Değerlendirmesi!

Abone Ol
CNN Business'tan Çarpıcı Bitcoin (BTC) Değerlendirmesi!
Serkan Aydın
 • 28 Aralık 2020
 • Yazar:

  CNN Business dün yayınladığı bir makalede: 'Bitcoin çöküyor ama yukarı doğru. Dijital para biriminin piyasa değeri 500 milyar doların üzerinde. Bitcoin'in sadece geçici bir heves olduğunu mu düşünüyorsunuz? Visa (V) veya Mastercard (MA) ve Walmart'tan (WMT).'' daha değerli'' dedi.

  Bitcoin, sadece 11 gün önce ilk kez 20 bin doları geçti. Şimdi ise 30 bin dolar'ın kapısını çalıyor.

  Risk iştahınıza bağlı olarak hızlı yükselişi dikkat çekici veya çılgınca oldu. Ancak, yükselişin arkasında mantıklı bir neden var: Yatırımcılar Covid-19 salgını sırasında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine para akıtıyor, çünkü Merkez Bankası faiz oranlarını sıfıra yakın gönderiyor ( faiz oranlarını birkaç yıl daha orada tutmayı bekliyor) ve ABD dolarını ciddi şekilde zayıflatıyor.

  Bu durum, son zamanlarda Bitcoin'i çekici bir para birimi yaptı. Gezegendeki Bitcoin sayısının belirli bir sınırı var ve yatırımcılar, arz bittiğinde dijital paranın değerinin daha da artabileceğine inanıyor.

  Ayrıca, Bitcoin'in yükselen değerinin arkasında bu nedenlerde önemli: Büyük ve tanınmış yatırımcılar BTC stokluyor ve büyük tüketici şirketleri bemimsemeye başladı. Bu, ana akım yatırımcılar için kripto para birimine büyük oranda geçerlilik ve çekicilik katıyor. Örneğin, BlackRock'taki (BLK) üst düzey bir yönetici, kripto para biriminin, altının yerini alabileceğini ve Square (SQ) ve PayPal'ın (PYPL) ikisinin de Bitcoin'i kucakladığını söyledi.

  Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselirken, lider kripto para birimi borsası olan Coinbase, halka açılma niyetinin sinyalini verdi.

  Yine de, kripto para birimindeki son yükseliş, sadece piyasa temelleri değil, FOMO sebebiyle de bir erime belirtileri gösteriyor. Elon Musk'ın geçen hafta Bitcoin rakibi Dogecoin hakkında attığı alaycı tweet'ine bakın: Kendisi bir kripto para parodisi olarak inşa edilen dijital para, Musk'ın Twitter'da desteğini göstermesinin hemen ardından yüzde 20 arttı.

  Bitcoin yüzde 50 oranında düşebilir ama bu sağlıklı bir düzeltme

  Skybridge Capital'in kurucusu Anthony Scaramucci'nin Bitcoin'de büyük bir hissesi var, ancak o bile insanların, yatırım konusunda dikkat etmesi gerektiğini söylüyor. CNN Business'a bu ayın başlarında, ''ortalama yatırımcı portföyüne sağlam bir ekleme olabileceğini ancak bunun için sabırlı olmalısınız'' dedi. 

  Scaramucci, bu ayın başlarında CNN Business'ın "Markets Now" adlı canlı şovunda insanların Bitcoin'i kabul etmeye başladığını ve çok az portföy'de göründüğü için büyümek için büyük bir potansiyel olduğunu söyledi. 

  ''Yine de, Bitcoin dalgalı bir varlıktır ve ona yatırım yaparsanız risklerinden haberdar olmalısınız''.

  "Bu şeyin çökme eğilimi var ve bir düzeltme gerekiyor ve bu düzeltmeler şiddetli olabilir." dedi.

  Scaramucci, Bitcoin'in aniden yüzde 20 ila yüzde 50 oranında düşebileceğini söyledi ve "Çok dikkatli olmalısınız" diye uyardı.

  Scaramucci, CNN Business'a verdiği demeçte, "Bitcoin'in en iyi günleri önümüzde, ancak inişli ve çıkışlı olacak ve insanların buna hazırlıklı olması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Cnn ile ilgili her şey

  CNN Business'tan Çarpıcı Bitcoin (BTC) Değerlendirmesi!

  CNN Business'tan Çarpıcı Bitcoin (BTC) Değerlendirmesi!

  CNN Business dün yayınladığı bir makalede: 'Bitcoin çöküyor ama yukarı doğru. Dijital para biriminin piyasa değeri 500 milyar doların üzerinde. Bitcoin'in sadece geçici bir heves ol...

  • 28 Aralık 2020
  İsviçre Bankacılar Birliği’nden önemli kripto para açıklaması

  İsviçre Bankacılar Birliği’nden önemli kripto para açıklaması

  Herbert Scheidt’e göre, kripto para birimleri gibi yıkıcı teknolojiler geleneksel bankaları değişiklikleri kucaklamaya ve hizmetlerini iyileştirmeye zorluyor CNN Money ile yakın tarihli bi...

  • 16 Ekim 2019
  Apple Pay başkan yardımcısı: Apple kripto para birimlerini izliyor

  Apple Pay başkan yardımcısı: Apple kripto para birimlerini izliyor

  Özel bir CNN etkinliğinde, Apple Pay başkan yardımcısı Jennifer Bailey, Apple'ın kripto para birimlerini izlediğini söyledi. Bailey Bitcoin ve kripto paraların, “İlginç uzun vadeli bir p...

  • 03 Aralık 2019
  Dev Şirketin CEO’sundan “Bitcoin Güvenli liman” söylemine itiraz geldi

  Dev Şirketin CEO’sundan “Bitcoin Güvenli liman” söylemine itiraz geldi

  BMO Financial Group olarak faaliyet gösteren Kanada Merkezli çok uluslu bir yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketi olan Bank of Montreal’in CEO’su Brian Belski, CNN Business programı...

  • 09 Ağustos 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.