Bu sefer Libra Başkanı konuştu: Bitcoin dijital bir altındır, para değildir

Bu sefer Libra Başkanı konuştu: Bitcoin dijital bir altındır, para değildir
  • 08 Kasım 2019

Tartışmalı kripto para birimi projesi Libra'nın başkanı David Marcus, Bitcoin'in dünya için Dijital Altın olduğuna ve kripto para birimi olmadığına inanıyor. Libra, dünya çapındaki kullanım için lansmanını planlama aşamasında mücadele ederken, yetkili makamların tepkisine uğruyor. Bazı eleştirmenler Libra’nın gelişimini sorguluyor.

Bitcoin neredeyse on yıldan beridir dolaşıma giriyor ve yıllar geçtikçe insanlar dijital para birimleriyle ilgili farklı fikirlere sahipler. 
Bazıları Bitcoin’i bir para birimi olarak kabul ederken, bazıları da bir yatırım olarak görüyor. Son zamanlarda, Libra başkanı David Marcus, Bitcoin’i dijital altın olarak niteleyerek inancını belli ediyor.

'Bitcoin dijital bir altındır, para değildir'

David Marcus geçenlerde New York Times DealBook Konferansı sırasında “dijital altın” olarak adlandırdığı üzere, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin hakkındaki görüşlerini dile getirdi. Libra başkanına göre, yüksek volatilitesi nedeniyle Bitcoin'i küresel bir para birimi olarak adlandırmak doğru değil. 

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.