Bu kez kurban Amerikan pop şarkıcısı Taylor Swift oldu

Abone Ol
Bu kez kurban Amerikan pop şarkıcısı Taylor Swift oldu
Onur Altan Tan
 • 20 Aralık 2019
 • Yazar:

  *Gizli kripto madenciliği, işletim sistemlerinden saklanmak için her geçen gün daha şaşırtıcı yöntemler kullanıyor. En son istismar, Taylor Swift'in fotoğrafında farkedildi.

  Sophos Labs, Taylor Swift fotoğrafında Botnet keşfetti

  Dijital bir güvenlik firması olan Sophos Labs tarafından yapılan analizler, bilgisayar korsanlarının, masum bir JPEG görüntüsüne kötü amaçlı bir EXE dosyasını gizleyerek bilgisayarları ele geçirmeye çalıştığını gösterdi. Korsanlar, bu iş için genellikle, popüler ve çok aranan bir ünlünün fotoğrafını kullanıyor.

  Bu kez seçtikleri Amerikan pop şarkıcısı Taylor Swift oldu

  İstismarın, Windows makinelere saldıran MyKings isimli bilgisayar korsanı grubundan geldiği belirtildi. Grub, benzer bir tekniği kullanarak WAV dosyalarını da enfekte ediyor.

  MyKings botnet en çok kullanılan, sürekli yeniden ortaya çıkan ve Windows makinelerini hedef alan bir tehdit. Neredeyse tüm potansiyel açıklıkları kullanarak işletim sistemine sızmaya çalışan MyKings, büyük ölçekli güvenlik tehditlerinden biri olarak kabul ediliyor.

  Son keşif, gizli madenciliğin hala yaygın olduğunu gösteriyor. Yine de, Kaspersky'nin risk tehditleriyle ilgili son raporları, madencilik amaçlı zararlı yazılımların yavaşladığını, kripto fidye ve seksüel zorlamaların ise geçtiğimiz aylarda arttığını gösteriyor.

  Gizli madencilik, varlık fiyatları düşse de devam ediyor

  Botnet'lerin azalmasının nedenlerinden biri de çoğu kripto varlığın fiyatının düşmesi. Botnet'lerde en çok tuzaklanan para olan Monero 50 doların altına düştü. CPU madenciliğine izin veren diğer paralar da çok düşük bir değer sunuyor.

  Gizli madenciliği yakalamak, bir zamanlar yaygın olan tarayıcı madenciliğine kıyasla daha zor. CERN gibi kurumlarda bile sunucu ve bilgisayarları etkileyen botnetler keşfedildi. Kötü amaçlı yazılımların, işlemlerini giderek daha başarılı bir şekilde gizlediği görülüyor. 

  *Gizli kripto madenciliği: Virüslü bilgisayarları kullanarak, belirli kripto para türlerinde doğrulama gücü  üretmek

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Sophos labs ile ilgili her şey

  Bu kez kurban Amerikan pop şarkıcısı Taylor Swift oldu

  Bu kez kurban Amerikan pop şarkıcısı Taylor Swift oldu

  *Gizli kripto madenciliği, işletim sistemlerinden saklanmak için her geçen gün daha şaşırtıcı yöntemler kullanıyor. En son istismar, Taylor Swift'in fotoğrafında farkedildi. Sophos La...

  • 20 Aralık 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.