Bu ilk değil, ama önemli bir adım

Bu ilk değil, ama önemli bir adım
  • 15 Ekim 2019

UNICEF Bitcoin ve Ethereum bağışlarını kabul eden kripto fonu başlattı.

Birleşmiş Milletler’in çocuklar için yardım kolu olan UNICEF, bir kripto para birimi fonu başlattı ve Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) olarak bağış kabul ediyor.

Salı günü yayınlanan habere göre UNICEF, girişimin dünyanın dört bir yanındaki çocuklara ve gençlere fayda sağlayan açık kaynaklı teknolojiyi finanse etmek için başlatıldığını söyledi.

UNICEF, fon aracılığıyla BTC ve ETH’de bağışların yanı sıra hibe alacağını da açıkladı. UNICEF Genel Direktörü Henrietta Fore, “Dijital ekonomiler ve para birimleri gelecek nesillerin hayatlarını şekillendirme potansiyeline sahipse, sundukları fırsatları araştırmamız önemlidir” ifadesini kullanıyor.

UNICEF hibelerin miktarını ifşa etmese de, Ethereum Vakfı kısa bir süre önce UNICEF'e 100 ETH (yaklaşık 18 bin dolar) gönderdiğini açıklamıştı.
Ethereum Vakfı İcra Direktörü Aya Miyaguchi, “UNICEF ile birlikte temel ihtiyaçlara, haklara ve kaynaklara erişimi geliştirmek için Cryptofund ile harekete geçiyoruz” diyor.

Bu, UNICEF'in blok zinciri teknolojisini ilk kez keşfettiği bir durum değil. Bu yılın başlarında, hayır kurumu, Orta Asya ülkesindeki her okula İnternet erişimi sağlamak için blockchain teknolojisini kullanmak üzere Kırgızistan hükümeti ile görüşmelerde bulunmuştu.

Geçen Aralık ayında UNICEF, sağlık hizmetlerinden mali kaynakları ve fonları yönetmeye kadar uzanan sorunları çözmek için 100 bin dolarlık altı blok zinciri girişimi başlatmıştı.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.