Bu hafta Bitcoin'de dikkat edilmesi gereken 5 şey

Abone Ol
Bu hafta Bitcoin'de dikkat edilmesi gereken 5 şey
Serkan Aydın
 • 13 Temmuz 2020
 • Yazar:

  Bitcoin fiyatı, veriler giderek artan şekilde ilişkili borsalarda irrasyonel olarak iyimser davranışa işaret ettiğinden 9 bin doların üzerinde sabit kalıyor.

  Bitcoin (BTC) Pazartesi günü 9 bin dolarlık başka bir testten kaçınarak başlıyor, ancak ruh halini değiştirmek veya hatta bir boğa koşusunu başlatmak için ne olabilir?

  Cointelegraph, önümüzdeki hafta BTC fiyatını etkileyebilecek beş önemli gerçeğe bir göz atıyor.

  BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

  Baskı altındaki hisse senetleri: “Değerleme” önemli mi?

  Makro görünüm Pazartesi günü az çok sabit görünüyordu. Alım satımdan önce, Dow Jones, S&P 500 ve daha fazlası için vadeli işlemler, koronavirüs üzerine yapılan endişelere rağmen ılımlı bir şekilde yükseldi.

  Özellikle, Bloomberg'in alıntıladığı bir kaynak pazar günü bu uyarı yayamladı. Uyarıda hem vakaların yayılmasına hem de ABD'nin ekonomiyi korumaya verdiği tepki konusunda endişe vericiliğine dikkat çekildi.

  Federal Rezerv yine hisse senetlerine müdahale ederse ve bilançosuna eklerse, rekabet açısından piyasalarda yapay bir varlık hissini artıracak gibi.

  Sanford C. Bernstein'deki niceliksel stratejistler bir notta “Fed'in yeterince ileri gitmeme ihtimali var” dedi.

  “Eğer bu gerçekleşirse, belki de pazarın değerlemesi önemli değil.”

  Cointelegraph'ın bildirdiği gibi, Bitcoin son haftalarda hisse senetlerine olan bağımlılığını azaltma belirtisi göstermedi. Yukarı veya aşağı hareketlerin BTC / USD performansını şekillendirdiği görülüyor, geçen haftanın yolculuğu 9 bin dolardan 9 bin 500 dolara çıktı ve geri dönüş yine istisna değil.

  Analistler özellikle Bitcoin'in şu anda% 95 korelasyon gösterdiği bir endeks olan S&P 500'ü inceliyorlar.

  Coronavirus ayrıca ABD tüketici güvenine de ağırlık veriyor, bu arada yeni veriler gösteriyor ki, beş gösterge önceki iki ay boyunca toparlandıktan sonra Temmuz ayında yanıp sönüyor.

  İki korku ve açgözlülük endeksinin hikayesi

  Makro konuda, kripto para birimindeki trader hissesi hala geleneksel pazarlarınkine zıttır.

  Bu, traderların aşırı riskli veya aşırı derecede güvende olup olmadıklarını göstermek için tasarlanmış bir faktör sepeti olan Korku ve Açgözlülük Endeksi'nin iki enkarnasyonunun sonucuydu.

  Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi birkaç hafta boyunca çok az hareketle “korku” kategorisinde kalıyor. Buna karşılık, geleneksel pazardaki eşdeğeri “açgözlülük” te yanıp sönerken yavaşça “nötr” e doğru aşağıya doğru yöneliyor.

  1'den 100'e kadar bir ölçekte, Pazartesi bir ay önce aynı saatten 7 puan düşerek 59 puan aldı. Kripto para birimi eşdeğeri geçen ay Pazartesi için 43 ve geçen ay 38 idi.

  Geleneksel “açgözlülüğü” körüklemek, hisse senedi fiyatı genişliğinde “aşırı açgözlülük” iken, türevler koy ve çağır seçenekleri ile güvenli liman talebi de “açgözlülük” aralığında sıkı bir şekilde oturuyordu.

  Nakit, altın girişleri 2020'de hisse senetlerini yendi

  Açgözlülük anlatısı, özellikle hisse senetlerinin aşırı derecede yüzer olduğu diğer işaretlere uyuyor.

  Pazar yorumcusu Holger Zschaepitz tarafından Pazartesi günü belirtildiği gibi, Nasdaq ve S&P 500 arasındaki korelasyon, “canlanma işareti” olarak tanımladığı şeyle artıyor.

  Aynı zamanda, bankalar 2008 mali krizinden bu yana en kötü olan üç aylık bir performans sergiliyor.

  Cointelegraph'ın belirttiği gibi, Mart ayından bu yana hisse senetlerinin toparlanmasına ilişkin yanlışlıklar Bitcoin çevrelerinde uzun süredir devam ediyor. Özellikle Fed'in müdahaleleri, tüm atmosferin artık yapay olduğu ve “gerçek” değerin sınırlı bir ilgisi olduğu yönündeki suçlamaları körükledi.

  Bitcoin temelleri güçlü kalıyor

  Pazartesi, madencinin güvenini vurgulayan bir dizi yükseliş hamlesinin en sonuncusu olan yeni bir Bitcoin zorluk ayarı görüyor.

  Basın zamanında saatler süren etkinlikle birlikte, tahminler% 9.5 civarında bir zorluk artışı olduğunu gösteriyor.

  Bu, iki hafta önceki durgun olan ve 2018'in başından beri en büyük olan geçen ayın% 15 artışını eşleştirme yolunda çok daha güçlü.

  Zorluk, yeni Bitcoin bloklarını madencilik yaparken denklemleri çözmek için ne kadar çaba gerektiğini gösterir. Yukarı yönlü düzenlemeler daha fazla rekabet olduğunu ve Pazartesi günkü tahminlerin geçen hafta yavaşça arttığını gösteriyor.

  Aynı zamanda, geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan ağ karması oranı hafifçe azaldı. Blockchain verileri, daha önce 126 EH / s'ye ulaşan Pazartesi için yedi günlük ortalama 124,42 EH / s tahmin ediyor.

  Hash rate hassas ve tam olmayan bir metriktir, ancak yine de Bitcoin madenciliğine ne kadar bilgi işlem gücünün atandığı konusunda bir fikir verir. Büyük dalgalanmalar nadir değildir ve popüler bir teori, karma hızdaki yükseliş ilerlemesinin bir süre sonra taklitçi Bitcoin fiyat hareketiyle izlendiğini göstermektedir.

  Türev ürünlere ilişkin uyarılar devam ediyor

  Bitcoin vadeli işlem piyasaları hafta sonu fiyat hareketleri için çok az fırsat yarattı. Düşük değişkenlik piyasaların Pazartesi günü Cuma günü sona erdiği pozisyona benzer bir şekilde başlayacağı anlamına gelir.

  Pazartesi ve Cuma günleri eşleşmezse, vadeli işlem piyasalarında BTC / USD spotunun sonraki günleri ve hatta saatleri doldurma eğiliminde olduğu bir “boşluk” açılır.

  Bununla birlikte, gelecek, bazıları için bir şüphe kaynağı olmaya devam ediyor. Cointelegraph'ın bildirdiği gibi, şirket içi analist filbfilb, geçen hafta zayıf performansın daha kötü bir işaret olabileceği konusunda uyardı.

  Özellikle, bir gösterge Bitcoin’in Mart çökmesinden önceki günlere ilginç benzerlikler gösterdi. Tarih kendini tekrar ederse, düşüşün o zamanki kadar yoğun olmaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Bitcoin ile ilgili her şey

  Kritik soru: Bitcoin aşıdan nasıl etkilenecek?

  Kritik soru: Bitcoin aşıdan nasıl etkilenecek?

  Önde gelen birçok analiste göre Bitcoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolara ilerlemeli. Ancak bazı makro faktörler onun rüya gibi boğa koşusunu durdurabilir. Bu...

  • 11 Ağustos 2020
  Bitcoin bu tarihte zirve yapabilir

  Bitcoin bu tarihte zirve yapabilir

  Şu anda alışılmadık bir Bitcoin rallisine tanıklık ediyoruz. Ethereum'dan farklı olarak Bitcoin, 2019'daki yüksek seviyelerini geçmedi. Adil olmak gerekirse, bu seviyelere bile yaklaşmadı....

  • 11 Ağustos 2020
  Piyasalar bu haberle çalkalanıyor…

  Piyasalar bu haberle çalkalanıyor…

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tüm dünyayı ilgilendiren bir haber geldi. Corona virüsüne karşı geliştirilen aşının üretimine yakında başlanacağını duyuran Putin, Moskova'daki G...

  • 11 Ağustos 2020
  ‘Bitcoin bu sorunu hallederse 5 kat artar’

  ‘Bitcoin bu sorunu hallederse 5 kat artar’

  Riskten korunma fonu yöneticisi, fonuna Bitcoin eklemeyi düşünüyor ve potansiyel olarak fonun altın varlıklarının % 30'unu Bitcoin'e tahsis ediyor. Fon yöneticileri, Bitcoin'in “güvenilir...

  • 11 Ağustos 2020
  Bitcoin'de kritik günler... Yön aşağı mı, yukarı mı?

  Bitcoin'de kritik günler... Yön aşağı mı, yukarı mı?

  Bitcoin yükseliş kanalı içerisindeki hareketini sürdürüyor... Kanalın destek noktası ile yatay direnç noktasının kesişmesine az kaldı. Peki hangi yöne doğru bir hareket olabilir? ME...

  • 11 Ağustos 2020
  Bitcoin ‘ya şimdi ya da asla’ anına vardı...

  Bitcoin ‘ya şimdi ya da asla’ anına vardı...

  2020, şimdiye kadar Bitcoin'in yılı olduğunu kanıtladı. Varlık, yılbaşından bugüne kadar olan yatırım getirisinde hisse senetlerini, altını ve neredeyse tüm diğer varlıkları geride ...

  • 11 Ağustos 2020
  Bitcoin’de 12 bin dolar geçilebilir mi?

  Bitcoin’de 12 bin dolar geçilebilir mi?

  Bitcoin’de 11 bin 500 dolara yükseliş yatırımcıları ciddi kabuslardan kurtardı gibi.  Ancak 12 bin doların üzeri sorunlu bir seviye olmaya devam ediyor. Bitcoin, 12 bin doların bir...

  • 11 Ağustos 2020
  Usta yazar: Bitcoin ‘en hızlı at’ olmak üzere

  Usta yazar: Bitcoin ‘en hızlı at’ olmak üzere

  Doksan ülkede otuz milyon satan ve Amerikadaki en çok satan kitaplar arasında yerini alan finansal eğitim alanındaki "Rich Dad, Poor Dad" adlı kitbın yazarı ve önde gelen Amerikalı yatırım...

  • 11 Ağustos 2020
  Bitcoin piyasa değeri,devlerle rekabet edebilecek noktada

  Bitcoin piyasa değeri,devlerle rekabet edebilecek noktada

  Bitcoin'in piyasa değeri, mevcut durumda, 217 milyar dolar ile piyasa değeri 226 milyar dolar olan Bank of America'nın birkaç milyar dolar altında yer alıyor. Bitcoin'in piyasa değeri tırma...

  • 11 Ağustos 2020
  Bitcoin 12.000 dolara ulaşıyor. Peki sırada ne var?

  Bitcoin 12.000 dolara ulaşıyor. Peki sırada ne var?

  Bitcoin fiyatı, aylar süren kaos sonrası yükselişe geçti. Kripto para birimlerinin birçoğunun performansı ise olumlu görünüyor. Dünyanın en popüler ikinci kripto para birimi olan Ethere...

  • 11 Ağustos 2020
  Bitcoin dolandırıcılıklarını engelleyecek yeni bir çözüm yolu

  Bitcoin dolandırıcılıklarını engelleyecek yeni bir çözüm yolu

  Dijital para platformu Coincurve başkan ve kurucu ortağı Rod Hsu, Bitcoin (BTC) dolandırıcılıklarını gelecekte engelleyebileceğini söyledi. Hsu, Bitcoin'in geri alınamaz ve anonim bir d...

  • 11 Ağustos 2020
  Önümüzdeki hafta içinde BTC fiyatını etkileyecek beş faktör

  Önümüzdeki hafta içinde BTC fiyatını etkileyecek beş faktör

  BTC: İki buçuk yıllık rekor haftalık kapanış BTC/USD paritesi, Ocak 2018'den bu zamana dek haftalık en yüksek kapanışı gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl gerçekleşen yükselişin ...

  • 11 Ağustos 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.