Bu bir ilk... CHP, TBMM’ye Blockchain önergesi sundu...

Abone Ol
Bu bir ilk... CHP, TBMM’ye Blockchain önergesi sundu...
Onur Altan Tan
 • 28 Aralık 2019
 • Yazar:

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Türkiye’nin Blockchain’de küresel rekabete hazırlanması amacıyla Meclis araştırması istedi. Araştırma önergesinin ilk imza sahibi olan CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Türkiye’nin Blockchain’deki riskleri görerek fırsatları yakalaması için proaktif bir tutum alması gerektiğini belirtti.

  Budak, teknolojinin popüler yansıması olan kripto paraların buzdağının görünen yüzü olduğunu belirterek, Blockchain teknolojisinin dünyanın geleceğini şekillendirmeye doğru gittiği, bu yeni paradigma karşısında Türkiye’nin bu alanda geleceğe dönük kapsamlı çalışmalar yapması ve güçlü adımlar atması gerektiğine değindi.

  Budak ve arkadaşlarının Meclis Başkanlığı’na sunduğu araştırma önergesinde, Blockchain’deki kripto para miktarının 19 ülke dışında tüm dünya ülkelerinin milli gelirini aştığını vurgulaması ise önemli bir detay oldu. Ayrıca önergede, Blockchain için teknolojik ve hukuki altyapının kurulması, barındırdığı risklerin görülmesi, Blockchain’in tapu, ödeme, telif, e-oylama gibi altyapıları oluşturma potansiyelinden bahsediliyor.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Tbmm ile ilgili her şey

  Bu bir ilk... CHP, TBMM’ye Blockchain önergesi sundu...

  Bu bir ilk... CHP, TBMM’ye Blockchain önergesi sundu...

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Türkiye’nin Blockchain’de küresel rekabete hazırlanması amacıyla Meclis araştırması istedi. Araştırma önergesinin ilk imza sahibi olan CHP Antalya Milletv...

  • 28 Aralık 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.