Bu altcoin yüzde 51 saldırısına uğradı

Bu altcoin yüzde 51 saldırısına uğradı
  • 02 Aralık 2019

Kripto para dünyasında zaman zaman ismini duyduğumuz bir kavram var: Yüzde 51 saldırısı...

Yüzde 51 saldırısı nedir?

Bitcoin’e (ya da başka bir blockchain ağı) tek bir kişi ya da organizasyonun hash oranının çoğunluğunu kontrol altına alarak yaptığı ve ağda bozulmalara sebep olmakla muhtemel saldırıya verilen isimdir yüzde 51 saldırısı.

Diğer bir deyişle, yüzde 51 saldırganı, kendi istediği doğrultusunda işlemlerin sıralamasını değiştirebilecek ya da bu işlemleri saf dışı bırakabilecek yeterli madencilik gücüne sahip olur. 

Şimdi bir altcoin bu saldırıyı yaşadı. Vertcoin yüzde 51 saldırısına maruz kaldı. Saldırganın hamlesiyle 603 bloğun değiştirldiği ve çifte harcamanın yapıldığı ifade ediliyor. 

Konuyla ilgili olarak Vertcoin’in en çok işlem hacminin olduğu borsa olan Bittrex platformunda Vertcoin alım satım işlemlerini durdurmuş vaziyette.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

Yüzde 51 saldırısı ile ilgili her şey

Bu altcoin yüzde 51 saldırısına uğradı

Bu altcoin yüzde 51 saldırısına uğradı

Kripto para dünyasında zaman zaman ismini duyduğumuz bir kavram var: Yüzde 51 saldırısı... Yüzde 51 saldırısı nedir? Bitcoin’e (ya da başka bir blockchain ağı) tek bir kişi ya d...

  • 02 Aralık 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.