BTC yaratıcısı olduğunu iddia eden Craig Wright intihar teşebbüsünde mi bulundu ?

Abone Ol
BTC yaratıcısı olduğunu iddia eden Craig Wright intihar teşebbüsünde mi bulundu ?
Yaprak Gökçe
 • 28 Haziran 2020
 • Yazar: Yaprak Gökçe

  Mahkeme dokümanları, kendini Bitcoin'in yaratıcısı ilan eden Craig Wright'ın 2016 yılında intihar girişiminde bulunabileceğini gösterdi.

  Craig Wright, Satoshi'nin Bitcoin'ini taşıma işleminde başarısız oldu

  26 Şubat'tan bu yana yapılan bir açıklamada, Dave Kleiman'ın mülkiyeti danışmanı Gavin Andresen Craig Wright’ın 2016 yılında Satoshi’nin Bitcoin'i taşıma girişiminde başarısız olan olayları sorguladı.

  Wright, Andresen'e, Bitcoin topluluğundaki diğerleriyle birlikte, Bitcoin blockchain'in 9. bloğundan çıkarıldığı iddia edilen varlıkları taşıyacağına söz verdi. Wright, bu durum ile gerçek ''Satoshi Nakamoto'' olduğunu kanıtlama girişiminde bulundu.

  Wright, 2016 yılında İntihar Girişiminde Bulundu mu?

  Gavin Andresen 4 Mayıs 2016 tarihinde, Wright'ın yakın arkadaşı Robert Macgregor'dan bir e-posta aldı:

  '' Craig kendini tuvalette yaralamaya çalıştı ve çok kötü kanaması var. Stefan onunla birlikte, Ramona ve ben yoldayım. Ambulans yolda.”

  Andresen, bir hafta sonra Wright'ın ekibinden bir takip çağrısı aldı ve ona Wright'ın boynunu bıçakladığı söylendi. Andresen, Kleiman'ın hukuk müşaviri Vel Freedman'a şunları söyledi:

  “Bir telefon görüşmesi olduğuna inanıyorum, kiminle hatırlamıyorum, kim söyledi - Craig'in evindeydiler mi? Konumu hatırlamıyorum, ama bir yerde idi. Craig üst katta kayboldu ve daha sonra boynunda kesikler ile kanamalı bir şekilde bulundu, ardından belirgin bir intihar girişimi ile ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Bence “intihar” kelimesi kullanıldı. ”

  Arthur Van Pelt'e göre ''sahte'' intihar teşebbüsü

  Dragon Industries'in kurucu ortağı Arthur Van Pelt, bir tweet ile olayla ilgili görüşünü belirtti. Duruşmayı yakından takip eden Van Pelt, intihar girişiminin dünya medyasını etkilemek için ''sahte'' olduğunu söyledi.

   Van Pelt tweetledi :

  Bu arada Calvin'in medya ekibi #Faketoshi ile ikinci bir çıkış hazırlıyor. Mayıs ayında tekrar büyük ölçüde başarısız olan bir medya saldırısı gerçekleşti. Sözde çok sinirli olan Craig, banyosunda intihar eder.(ancak boğazını kesmekten inanılmaz derecede hızlı iyileşiyor).

   Craig Wright'ın girişimi ile ilgili herhangi bir netlik olmamakla birlikte, iddialar devam ediyor.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Craigwright ile ilgili her şey

  BTC yaratıcısı olduğunu iddia eden Craig Wright intihar teşebbüsünde mi bulundu ?

  BTC yaratıcısı olduğunu iddia eden Craig Wright intihar teşebbüsünde mi bulundu ?

  Mahkeme dokümanları, kendini Bitcoin'in yaratıcısı ilan eden Craig Wright'ın 2016 yılında intihar girişiminde bulunabileceğini gösterdi. Craig Wright, Satoshi'nin Bitcoin'ini taşı...

  • 28 Haziran 2020
  Wright'ın doktora tezi, intihal iddiasıyla üniversiteden kaldırıldı

  Wright'ın doktora tezi, intihal iddiasıyla üniversiteden kaldırıldı

      Bitcoin'in yaratıcısı olduğunu iddia eden Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Craig Wright'ın, intihal şüpheleri nedeniyle doktora tezi üniversiteden çıkarıldı.  ...

  • 23 Haziran 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.