BTC, ETH ve XRP'de analiz ve tahminler

Abone Ol
BTC, ETH ve XRP'de analiz ve tahminler
Yaprak Gökçe
 • 29 Haziran 2020
 • Yazar: Yaprak Gökçe

  BTC / USD

  Bitcoin, 27 Haziran'da yükselen üçgenin eğilim çizgisinin altına indi. Bu, kaba bir işaret olan yükseliş kurulumunu geçersiz kıldı. Ayılar, şu anda bir direnişe destek olmaktan kaçan trend çizgisini savunuyor. 

  BTC / USD günlük grafik

  BTC / USD çifti trend çizgisinden düşerse, ayılar fiyatı 8.825 doların altına düşürmeye çalışacak. Ayılar başarılı olursa, 8.638.79 dolarlık küçük bir destek olur ve bu seviye bozulursa 8.130.58 dolara düşüş mümkün görünüyor.

  Hareketli ortalamalar Nisan ortasından bu yana ilk kez düşüş eğilimini tamamladı ve nispi güç endeksi negatif bölgede, bu da ayıların avantajlı olduğunu gösteriyor.

  Parite hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa bu düşüş görünümü geçersiz kılınacak. Böyle bir hareket, düşük seviyelerde güçlü alımlar önerecek.

   

  ETH / USD

  Ethereum, 27 Haziran'da 225.783 dolarlık desteğin altına düştü. Bunu yaparken, en büyük altcoin de 16 Nisan'dan bu yana ilk kez 50 günlük basit hareketli ortalamanın (224 $) altında kırıldı ve kapandı (UTC saati). 

  ETH / USD günlük grafik

  Boğalar, şu anda CoinMarketCap'te ikinci sıradaki kripto para birimini 225.783 doların üzerine itmeye çalışıyor. 20 günlük üssel hareketli ortalama (230 $) bu direncin biraz üzerinde kalıyor.

  Boğalar fiyatı 20 günlük EMA'nın üzerinde itebilirse, parite 253.556 dolara yükselecek.

  Tersine, fiyat her iki dirençten de düşerse, ayılar ETH / USD paritesini 216.006 doların altına düşürmeye çalışacak. Başarılı olursa, 200 dolara ve ardından 176.112  dolara düşecek.

   

  XRP / USD

  XRP, şu anda azalan bir kanalda işlem görüyor ve her iki hareketli ortalama da aşağı doğru eğiliyor. RSI aşırı satım bölgesine yakın duruyor. Bu, ayıların üst ele sahip olduğunu gösteriyor.

  XRP / USD günlük grafik

  Boğalar 27 Haziran'da kanalın destek hattına girerek satın almış olsalar da, fiyatı düşüşün bir işareti olan kanalın direnç hattına taşımak için mücadele ediyor.

  Eğer, CoinMarketCap'te dördüncü sıradaki kripto para birimi, mevcut seviyeleri veya kanalın direnç hattından aşağı dönerse, ayılar aşağı harekete devam edecek.

  Kanalın destek hattının altındaki bir kırılma, satışları yoğunlaştıracak ve olumsuz yönde ilk güçlü destek 0.14 dolar olacak. Bu destek bozulursa, düşüş 0.124412 dolara kadar inecek.

  Varsayımın aksine, eğer boğalar fiyatı kanalın üzerine itebilirse, bu bir eğilim değişikliğinin başlangıcına işaret edecek.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Kriptoparabirimleri ile ilgili her şey

  BTC, ETH ve XRP'de analiz ve tahminler

  BTC, ETH ve XRP'de analiz ve tahminler

  BTC / USD Bitcoin, 27 Haziran'da yükselen üçgenin eğilim çizgisinin altına indi. Bu, kaba bir işaret olan yükseliş kurulumunu geçersiz kıldı. Ayılar, şu anda bir direnişe d...

  • 29 Haziran 2020
  Kripto para birimlerinde son durum

  Kripto para birimlerinde son durum

  BTC / USD Bitcoin, 22 Haziran'da umut verdi ancak 9.795,06 dolarlık ralli ile olumsuz bir tabloya sebep oldu. Bu durum, 10.000 ile 10.500 dolarlık direnç bölgesinin savunulduğuna iş...

  • 24 Haziran 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.