Brave Browser’dan devasa büyüme

Brave Browser’dan devasa büyüme

  • Ağustos 13 ,2019

Endüstri odaklı bir haber kaynağı olan Decrypt’in 11 Ağustos’ta verdiği habere göre, Blockchain tabanlı yerelleştirilmiş tarayıcı Brave’i kullanan yayıncı sayısı geçtiğimiz yıl % 1.200 arttı.

Brave Browser'ın benimsenmesini izleyen bir web sitesi olan BATGrowth'un verilerine göre, Brave Rewards yayıncılarının sayısı Temmuz 2018'de 18.931 iken, mevcut sayısı şimdi 230.000'den fazla.

Washington Post ve Smithsonian Dergisi, 17,417 Twitter yayıncısı, 2.917 Reddit yayıncısı, 166,698 YouTube yayıncısı ve 12.000'den fazla Twitch yayıncısı dahil olmak üzere 29.278 web sitesi yayıncısı Brave Reward programını kullanıyor.

Ağustos ayının başlarında Brave, Twitter'daki içerik oluşturucularını, Basic Attention Token (BAT) ile desteklenme özelliğini açıkladı. Duyuruda ayrıca, düzenli olarak yinelenen ipuçları ayarlama ve bahşişlerini nasıl talep edeceklerini onlara bildirmek için bir bahşiş oluşturucuda tweetleme mekanizması da dahil olmak üzere bahşiş servisi ile ilgili bir dizi özellik de listelendi.

Geçen ay, haberler, Brave'nin geliştirilmekte olan son sürümünün kullanıcılarının, kripto para borsası UpHold aracılığıyla kimliklerini doğruladıktan sonra BAT tokenlerini geri çekebildiklerini ortaya koydu. Doğrulamanın ardından, kullanıcıların web sitesinin bakımına ve içerik oluşturulmasına katkıda bulunmak istediklerinde ilave BAT tokenleri satın alabilecekleri bildiriliyor.

Yazının yazıldığı sırada BAT, CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saat içinde % 2.76 düşüşle 0.201 $ seviyesinden işlem görüyor.